Amnesty International заступилася за християнку, засуджену до смертної кари

Поділитися
Міжнародна правозахисна організація Amnesty International поширила прес-реліз із вимогою скасувати вирок пакистанській християнці Асії Бібі, яка була засуджена до смертної кари на підставі положень закону Пакистану про богохульство.
Міжнародна правозахисна організація Amnesty International поширила прес-реліз із вимогою скасувати вирок пакистанській християнці Асії Бібі, яка була засуджена до смертної кари на підставі положень закону Пакистану про богохульство.Звинувачення на адресу Бібі послідували після суперечки, яка виникла у розмові з іншими жінками майже рік тому. Старійшина села направив її за водою, на що інші жінки сказали, що гріх пити воду, набрану немусульманкою. Бібі відповіла, що немусульмани - теж люди. Через п'ять днів на адресу жінки було висунуто звинувачення. Сама Бібі відкинула звинувачення, заявивши слідству, що стала об'єктом переслідування через свою віру. Тим не менше, суддя першої інстанції Навід Ікбал «повністю виключив» можливість «помилкового звинувачення» і заявив, що не бачить «жодних пом'якшувальних обставин». На даний момент Асія Бібі намагається оскаржити вирок у високому суді Лахора. За її словами, з моменту арешту до неї жодного разу не пустили адвоката, включаючи останній день судового процесу. Amnesty International закликає всіх охочих допомогти Бібі надіслати президенту Пакистану Асіфу Алі Зардарі лист з вимогою негайно звільнити жінку, якщо тільки їй не пред'являть звинувачення в скоєнні кримінального злочину, визнаного таким у рамках міжнародного права, і її справа не буде розглянута судом з дотриманням процедур та на підставі законів, що відповідають міжнародним нормам у сфері прав людини. Окрім того, організація вимагає терміново встановити безпеку для Асії Бібі і її родичів, внести поправки або скасувати низку правових норм, зокрема, статтю 295 (с) Кримінального кодексу Пакистану, які передбачають смертну кару за богохульство, послідувати загальносвітовій тенденції до відмови від вищої міри покарання і ввести мораторій на виконання вироків в якості першого кроку до повного скасування цього виду покарання.

За матеріалами Росбалта

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі