Президент України Віктор Янукович вимагає від розробників Податкового кодексу, ухвалення якого очікується восени 2010 року, внести податок на нерухомість, повідомила 11 серпня перший заступник голови адміністрації президента Ірина Акімова.«Рішення має бути ухвалене раз і назавжди», – сказала вона журналістам у Києві.
Акімова зазначила, що податок поки сприймається складно, тому його ставка та інші аспекти його впровадження, зокрема, терміни, повинні стати предметом подальшого обговорення, проте необхідність внесення податку на нерухомість у податкове законодавство не викликає сумнівів.
На її думку, продовжуються дискусії також і стосовно введення податку на депозити і прогресивної шкали оподаткування доходів фізичних осіб.
Як вважає перший заступник голови Адміністрації президента, світовий досвід свідчить на користь податку на депозити, проте існують побоювання негативної реакції населення на нього, враховуючи нещодавню фінансову кризу, тому тут у центрі дискусії також можуть опинитися терміни введення цього податку.
Як повідомлялося, в опублікованому після ухвалення в першому читанні проекті Податкового кодексу відсутні податки на нерухомість, депозити і прогресивна шкала оподаткування доходів фізичних осіб. За словами віце-прем'єр Сергія Тігіпко, на початковому етапі податок на нерухомість може бути введений з нульовою ставкою.
Щодо депозитів обговорюється можливість введення 5% податку, щоб вирівняти умови їх оподаткування з іншими інвестиційними доходами.
Раніше повідомлялося, що за даними джерела «Дзеркала тижня» можна однозначно говорити про те, що в проекті Податкового кодексу буде присутній податок на розкіш, у тому числі і на нерухомість. Проте, за його словами, цей податок не розповсюджуватиметься на власників радянських квартир і будинків, площа яких не перевищує 200 квадратних метрів.Осіння дерегуляціяТакож Ірина Акімова розповіла журналістам про те, що проблемні питання дерегуляції української економіки стануть головною темою засідання комітету економічних реформ на чолі з президентом Віктором Януковичем у середині вересня 2010 року.
«Які акценти ставить президент: щоб на цьому засіданні була представлена не тільки картина позитивних звершень, але й були розглянуті решта проблем на шляху дерегуляції, а також питання відповідальності», - зазначила перший замголови АП.
Акімова підкреслила, що робоча група вже більше місяця займається перевіркою роботи так званих «єдиних офісів» і «єдиних вікон», оскільки ситуація в цій області сильно відрізняється і залежить від регіону.
Також, за її словами, проводиться аудит адміністративних платних послуг, і, на даний час за допомогою міжнародних експертів готується законопроект про адміністративні послуги.
Акімова також розповіла, що детальніше питання реформи органів державної влади буде розглянуто восени, коли матеріали своєї роботи представить робоча група під керівництвом міністра юстиції Олександра Лавриновича.
Нагадаємо, в рамках співпраці з Міжнародним валютним фондом уряд України планує до кінця березня 2011 року розробити комплексний план державної адміністративної реформи з метою поліпшення ефективності надання державних послуг.
Як повідомлялося, український уряд пообіцяв МВФ «неухильно і сумлінно» виконувати всі узяті на себе зобов'язання. Про це мовиться в оприлюдненій 29 липня заяві прес-служби Кабміну щодо рішення МВФ прийняти нову програму співпраці, яка передбачає надання Україні більше 15 мільярдів кредиту stand by.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку