Авторские тесты

12 питань про нашу мову та її історію

Історія нашої мови пам’ятає багато трагічних сторінок, але зараз позиції української мови значно міцніші: вона має свій Закон, де чітко визначено статус української мови як єдиної державної, окреслено порядок її функціонування та застосування. Віднедавна українська мова отримала свого захисника та комісію, що опікується її стандартами, а також стратегію популяризації аж до 2030 року. Та найголовніше, що має українська мова, — її носії. Носії мови — це абстрактне поняття, але носії української мови — це когорта сміливих і небайдужих, які зберегли мову, попри всі ворожі щодо неї накази, укази та циркуляри.

Сьогодні українська мова живе й побутує в реаліях XXI століття: конкурує з іншими, намагається бути привабливою та сучасною і все ще бореться за повноту своїх функцій. Кожен із нас може її підтримати — активно використовувати щодня в будь-яких ситуаціях: проводити наради, освідчуватися у коханні, вчити своїх дітей.

У День української писемності та мови пропоную читачам ZN.UA пройти короткий тест на знання української мови та дізнатися цікаві факти про неї.

12 питань про нашу мову та її історію
Авторские тесты

12 питань про нашу мову та її історію

Следующий вопрос

12 питань про нашу мову та її історію

0/12
Следующий тест