Держсекретар США Джон Керрі до останнього моменту не знав, чи в Сочі вдасться йому зустрітися з президентом Росії Володимиром Путіним особисто.
Але його остання російська поїздка вказує на те, що Вашингтон не може дати раду проблемам на Близькому Сході. Тому відмовляється від політики ізоляції Кремля, про яку американська сторона заявляла з початку війни в Україні.
Про це сьогодні пише Rzeczpospolita. Прибувши в Сочі, Джон Керрі чотири години розмовляв з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим. І лише після цього до них приєднався Путін. Тож діалог затягнувся ще на чотири години. Закінчилися переговори за склянкою вина.
"Ми не приїхали з надією накреслити якийсь конкретний план на майбутнє чи досягти якогось перелому. Ми хотіли провести довгу і відверту розмову", - сказав Керрі після переговорів.
Завершивши розмову в Сочі, американський дипломат вирушив у Туреччину, щоб поспілкуватися з союзниками з НАТО.
"За словами радника президента Росії Юрія Ушакова, ініціатива зустрічі з Путіним надійшла з американського боку. В Держдепартаменті США не захотіли підтверджувати цю інформацію. Але зрозуміло одне: Путін зміг довести, що Росія важлива країна і Захід не може її повністю ізолювати через війну в Україні", - пише видання, нагадуючи, що Лавров і Керрі неодноразово зустрічалися з початку війни в Донабсі. Але жодного разу з 2013 року нога представника США найвищого рівня не ступала на російській землі.
"Росіяни ефективно пов'язали український конфлікт з усіма іншими на світі, які Захід хоче завершити, але не може того зробити без підтримки Москви. Тому коли росіяни вирішили почати діалог, вони швидко знайшли партнерів як в Берліні, так і у Вашингтоні", - вважає професор Центру міжнародних стратегічних досліджень Ендрю Міхта.
Раніше видання Wall Street Journal теж підбивало підсумки візиту Керрі в Сочі: Путін може захопити все, що хоче.
"Що стосується Путіна, урок в тому, що він може захопити те, що він хоче, перечекати штучне обурення і санкції, а потім зміцнити свої завоювання в обмін на обіцянки миру", - писав американський оглядач.
Представник держдепу Джефф Ратко заявляв, що візит держсекретаря США Джона Керрі, який відбувся на цьому тижні, в Росію не означає, що у відносинах між двома країнами відбулося перезавантаження.
12 травня відбулася зустріч держсекретаря США Джона Керрі і президента Росії Володимира Путіна. Після зустрічі в Кремлі заявили, що побачили "перші ознаки розуміння" між РФ і США після візиту Керрі.