Письмо

14 января, 2010, 17:22 Распечатать Выпуск № 1, 14 января-22 января 2010г.
Отправить
Отправить

Генеральному прокурору України Медведьку О.І. Копія. Редакція газети «Дзеркало тижня» Україна, 03150, Київ-150, вул...

Генеральному прокурору України

Медведьку О.І.

Копія.

Редакція газети «Дзеркало тижня»

Україна, 03150, Київ-150, вул. Тверська, 6

Шановний Олександре Івановичу!

Комітет глибоко занепокоєний матеріалом «Поза зоною досяжності», опублікованим у тижневику «Дзеркало тижня» (№51, 26 грудня — 14 січня 2010).

Стаття стосується оприлюднених тижневиком протягом року фактів порушень законодавства з боку посадових осіб органів державної влади та місцевого самоврядування, переважна більшість яких, за умови підтвердження, містить ознаки низки тяжких злочинів різного характеру, але переважно пов’язаних із службовою діяльністю цих посадовців та задоволенням їх корисливих мотивів.

На думку Комітету, журналісти абсолютно справедливо дорікають правоохоронній системі на відсутність відчутної для суспільства реакції на такі відомі широкому загалу факти. Очевидно, що представники ЗМІ не можуть підміняти собою слідчі органи, але численні публікації, які не отримують належної уваги з боку в першу чергу прокуратури як провідного органу у сфері протидії службовій злочинності, дають підстави суспільству оцінювати роботу всієї системи кримінальної юстиції вкрай негативно.

Комітет поділяє думку авторів публікації про те, що передбачена чинним кримінально-процесуальним законодавством можливість розглядати публікації у ЗМІ як підставу для порушення кримінальної справи залишається невикористаною правоохоронними органами, навіть стосовно суспільно значущих, відомих широкому загалу фактів.

Таким чином, керуючись ст.ст.4, 14, 17 Закону України «Про комітети Верховної Ради України», прошу уважно розглянути всі факти, яких стосується стаття «Поза зоною досяжності», організувати їх ретельну перевірку з урахуванням вимог статті 94 КПК України, та вжити, за наявності передбачених законом підстав, належних заходів реагування.

Про результати проведеної перевірки прошу до 30.01.2010 року повідомити Комітет та тижневик «Дзеркало тижня».

Додаток: на 13 арк.

З повагою

Голова Комітету В. Швець

Оставайтесь в курсе последних событий! Подписывайтесь на наш канал в Telegram
Заметили ошибку?
Пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter или Отправить ошибку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурная лексика, ругань Флуд Нарушение действующего законодательства Украины Оскорбление участников дискуссии Реклама Разжигание розни Признаки троллинга и провокации Другая причина Отмена Отправить жалобу ОК