Про це сьогодні пише Rzeczpospolita, нагадуючи, що за звільнення українця виступали російські і європейські митці, серед яких Олександр Звягінцев, Олександр Сокуров, Андрій Вайда, Кжиштоф Зануссі, Даніель Ольбрихский і Педро Альмодовар.
Дізнавшись вирок, директор Варшавського фестивалю Штефан Лаудин прокоментував, що це "страшна і підозріла справа, коли людину викрадають з власної країни і з нею розправляються". Кінорежисер Марсель Лозінський вважає вирок "обурливим".
"Але так виглядає вся та система. Очевидно, що треба тиснути на неї, можливо в решті решт це допоможе. Я сподівався, що Путін все ж хоче показати Заходу інше обличчя, але виявилося, що це не так. І тиск усього світу не допоміг. Все наше кінооб'єднання бореться за звільнення Сенцова, а Путінові на це байдуже. Це дійсно страшна і ганебна ситуація", - сказав Лозінський.
Інший польський режисер Філіп Байон вважає, що вирок, винесений українцю "скандальний і очевидне перевищення повноважень".
"Викликає лише суцільну огиду", - сказав він.
Режисер Лукаш Барчик прокоментува, що тепер лишається лише сподіватися, що настане час, коли Сенцова все ж таки звільнять.
"Ми всі живемо в одному світі і бачимо, що відбувається. А відбувається щось сумне і неправильне. Тому що навіть у більш важливіших справах Росія не зважає на жодні заклики і листи з протестами", - сказав Барчик.
Суд над Сенцовим розпочався 21 липня в Ростові-на-Дону. З проханням звільнити Сенцова до російським властям не раз зверталися його колеги, у тому числі Кшиштоф Зануссі, Педро Альмодовар, Вім Вендерс і Микита Міхалков. Також із закликами звільнити Сенцова звернулася ПАРЄ і генсек ООН Пан Гі Мун.
17 серпня свідок Геннадій Афанасьєв, який в суді відмовився від обвинувальних показань у справі Сенцова, також заявив про тортури ФСБ.
Інший ключовий свідок, Олексій Чирній, відмовився дати додаткові показання по справі Сенцова, однак від попередніх свідчень не відмовився.
"Всі попередні показання, дані мною, підтверджую в повному обсязі. Від дачі нових показань відмовляюся", - заявив Чирній.