Мистецтво зупиняє час

06 апреля, 2010, 08:42 Распечатать Выпуск № 13, 2 апреля-9 апреля 2010г.
Отправить
Отправить

«На мою думку, фотографії не місце в таких галузях, як промисловість або торгівля: фотографія — це мистецтво...

«На мою думку, фотографії не місце в таких галузях, як промисловість або торгівля: фотографія — це мистецтво. Це єдине належне їй місце…». З такою заявою виступив на початку 1850-х років Гюстав ле Гре — один з найвідоміших і талановитіших французьких фотографів XIX століття. Сьогодні, на щастя, в цьому вже нікого не потрібно переконувати, а напочатку свого існування фотографію не всі вважали мистецтвом — і не лише художники, але й деякі з фотографів. Діяльність деяких київських фотографів XIX століття «Фотографії Києво-Печерської лаври», що відкрилася в 1874 році, називали суто ремісницькими, але з іншого боку комерційний інтерес сприяв розмноженню і широкому розповсюдженню фотознімків. Для істориків, архітекторів, краєзнавців ці фотографії, особливо видові, сьогодні є надзвичайно цікавим та важливим джерелом інформації.

Виставка «Час у фотографіях. Києво-Печерська лавра кін.19-поч.20 ст.» знайомить нас з фотографіями лаврських краєвидів, храмів та їх інтер’єрів, портретами київських митрополитів, ченців та світських осіб, зробленими у Фотографії (фотоательє) Києво-Печерської лаври.

Частина фотографій переносить нас в 20-30-ті рр. ХХ ст. Тут ми бачимо зовсім іншу Лавру, її насельників, прочан, робітничі, селянські делегації, іноземних відвідувачів. На деяких корпусах колишнього монастиря з’явилися нові — музейні — вивіски, а на церквах — плакати з гаслами антирелігійного змісту. Та хто знає, чи не повторила б Києво-Печерська лавра долю Михайлівського Золотоверхого монастиря та багатьох інших київських церков, якби на її території не був організований у 1922 р. Музей Культів та Побуту, а в 1926 р. Історично-Культурний Державний Заповідник з дещо немилозвучною назвою “Всеукраїнський Музейний Городок»?

Колекція фотографій, що зберігається в фондах Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, часто використовувалась дослідниками історії Лаври, але в такому обсязі вперше експонується на виставці «Час у фотографіях. Києво-Печерська лавра кін. ХІХ — поч. ХХ ст.». Також в експозиції будуть представлені фотографії із колекції музею «Православна Україна».

Гості виставки зможуть ознайомитися з фондами Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника, доторкнутися до власного фотоминулого, згадати про старі родинні альбоми.

Фотографії з фондів Заповідника експонуються вперше.

Виставка відкривається 5 травня 2010 р. у Музеї книги і друкарства України (Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, вул..І.Мазепи, 21, корпус 9).

Організатори виставки:

Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник; Музей книги і друкарства України; Музей «Православна Україна» Київської митрополії УПЦ.

Партнер виставки:

ДП «Коніка Мінолта Україна»

Медіа партнер:

«Дзеркало тижня»

Оставайтесь в курсе последних событий! Подписывайтесь на наш канал в Telegram
Заметили ошибку?
Пожалуйста, выделите ее мышкой и нажмите Ctrl+Enter или Отправить ошибку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурная лексика, ругань Флуд Нарушение действующего законодательства Украины Оскорбление участников дискуссии Реклама Разжигание розни Признаки троллинга и провокации Другая причина Отмена Отправить жалобу ОК