Новини на zn.ua https://zn.ua Дзеркало Тижня. Україна - політика, економіка, новини, фінанси Sat, 27 Apr 2024 12:26:58 +0300 uk hourly 2 <![CDATA[Греція на урочистій церемонії передала Франції вогонь літньої Олімпіади-2024]]> https://zn.ua/ukr/SPORT/hretsija-na-urochistij-tseremoniji-peredala-frantsiji-vohon-litnoji-olimpiadi-2024.html Sat, 27 Apr 2024 12:23:34 +0300 Спорт Олімпійський комітет Греції передав Франції вогонь Олімпіади, яка відбудеться влітку у Парижі.

11 днів тривала естафета Олімпійського вогню після того, як його запалили у Стародавній Олімпії перед руїнами храму Гери.

Церемонія передачі вогню організаторам Ігор відбулася в Афінах на античному мармуровому стадіоні "Панатінаїкос", на якому в 1896-му році відбулася перша в сучасній історії Олімпіада.

Французька делегація доставить вогонь на кораблі до Марселя. З 8 травня розпочнеться естафета на території Франції.

Олімпіада-2024 пройде у Парижі з 26 липня по 11 серпня. Це будуть 33-ті Ігри в історії.

[see_also ids="592154"]

Раніше повідомлялося про те, що у Франції заарештували підлітка, який планував влаштувати теракт на Олімпіаді-2024.

]]>
<![CDATA[Європа стурбована можливим припиненням транзиту російського газу Україною — Bloomberg]]> https://zn.ua/ukr/ECONOMICS/-ukrajina-znovu-stavit-pid-udar-postachannja-hazu-bloomberg.html Sat, 27 Apr 2024 12:21:25 +0300 Економіка Одним з найбільших ризиків для постачання природного газу до Європи наступної зими є те, чи продовжуватиметься його транспортування через Україну. Наприкінці 2024 року закінчується п'ятирічна угода, що регулює транзит російського газу через Україну. Хоча війна між двома країнами унеможливила дипломатичну домовленість про її поновлення, існували певні сподівання на те, що комерційні угоди можуть бути можливими. Ці надії були підірвані на конференції Flame в Амстердамі на початку цього тижня, коли представник українського оператора газотранспортної системи відкинув можливість переговорів між трейдерами з приводу російських поставок. Він заявив, що жодних аукціонів з продажу потужностей не буде, повідомляє Bloomberg.

"Поставки через Україну невеликі — на рік через країну проходить лише близько 15 мільярдів кубометрів російського газу, оскільки Москва обмежила основний обсяг у 2022 році", — пише Bloomberg.

Але, один з місцевих трейдерів каже, що цього достатньо, щоб забезпечити енергією Нідерланди протягом шести найхолодніших місяців у році. Транзит через Україну — один із двох маршрутів, що залишилися, для поставок газу в Європу.

[see_also ids="587300"]

І справа не тільки в пошуку нового палива: газові трейдери шукають варіанти зберігання газу, якщо влітку запаси в Європі досягнуть рекордних для цієї пори року рівнів. Хоча Україна має найбільші запаси, ніж будь-яка інша країна на континенті на захід від Росії, постійні атаки на її енергетичну інфраструктуру збільшують ймовірність того, що запаси газу будуть знищені.

Приклад України ілюструє, що майже через два роки після кризи трейдери все ще перебувають у стані підвищеної готовності до ознак перебоїв в очікуванні запуску нових проєктів зі скрапленого природного газу в США та Катарі. СПГ може послабити занепокоєння в таких країнах, як Німеччина, Нідерланди й навіть Велика Британія, де інвестиції в нові термінали забезпечують ширший доступ до глобального ринку.

Але для Австрії та Словаччини, які не мають виходу до моря і які, як і раніше, отримують більшу частину палива традиційним маршрутом із Росії через Україну, енергетична криза — і пов'язаний із нею інфляційний тиск — далека від завершення.

[see_also ids="591850"]

Нагадаємо, що Герман Галущенко, міністр енергетики України повідомляв, що український уряд не планує продовжувати транзитний контракт з російським "Газпромом" після 31 грудня 2024 року. У 2023 році був проведений стрес-тест української газотранспортної системи й підземних газових сховищ, який довів, що система може функціонувати й без транзиту з російського боку.

]]>
<![CDATA[Міноборони готує впровадження реєстру бойових травм]]> https://zn.ua/ukr/UKRAINE/minoboroni-hotuje-vprovadzhennja-rejestru-bojovikh-travm.html Sat, 27 Apr 2024 12:04:42 +0300 Україна Департамент охорони здоров’я Міністерства оборони України провів перемовини з травмареєстром США, отримав набір даних, які фіксуються при травмах військових, і зараз його вивчає, повідомила директорка департаменту Оксана Сухорукова в інтерв’ю Аллі Котляр.

Для запуску реєстра, за словами чиновниці, необхідні як мінімум: інфраструктура під нього (програмне забезпечення), певний набір класифікаторів або довідників (щоб цю інформацію потім можна було аналізувати на великих числах і бачити певні закономірності: які травми, як і чим їх лікували і якими є результати) і люди, котрі вноситимуть туди дані. Всю цю інформацію має збирати Електронна система охорони здоров'я (ЕСОЗ).

Паралельно департамент займається впровадженням медичних інформаційних систем (МІС) у закладах охорони здоров’я Міноборони. 

"Є план впровадження, як ми підключимо госпітальну ланку до МІСів і синхронізуємо з ЕСОЗ. Цей процес має завершитися до липня 2024 року”, – каже Сухорукова.

[see_also ids="593459"]

Далі планують впровадити МІСи у військових підрозділах. Для цього потрібно вирішити питання обладнання й безпеки даних (у який спосіб і які дані передаватимуться). МІСи у військових частинах мають з’явитися до кінця 2024 року.

"Підрозділи зможуть відстежувати місцеве лікування поранених, травмованих, хворих протягом усього процесу без зайвих зусиль. Водночас це дасть нам можливість отримати статистичні медичні дані для ухвалення зважених управлінських рішень, а також можливість зберігати дані про здоров’я військовослужбовця протягом його життя незалежно від статусу: він іще військовослужбовець чи вже цивільний. Упровадження МІСів із часом також зменшить паперовий документообіг і дасть змогу медичним службам автоматично формувати звіти", – каже Сухорукова.

Зараз Департамент охорони здоров’я Міноборони разом з МОЗ опрацьовують впровадження національних класифікаторів для автоматичного опрацювання даних, у тому числі щодо закупівель і своєчасного закриття потреб.

"Після вивчення набору даних буде зрозуміло, що потрібно для впровадження реєстру травм і з якою метою. А далі треба буде вирішувати, як ми його впроваджуємо і в якій частині", – каже очільниця департаменту.

Також у інтерв’ю Сухорукова розказала, на які категорії ділитимуть придатних до служби військовозобов’язаних після того, як перестануть вживати поняття “обмежено придатний”.

]]>
<![CDATA[Відстрочка від мобілізації: які документи потрібно надати]]> https://zn.ua/ukr/war/vidstrochka-vid-mobilizatsiji-jaki-dokumenti-potribno-nadati.html Sat, 27 Apr 2024 12:00:00 +0300 Війна В Україні триває загальна мобілізація і оголошено воєнний стан. В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ. Але навіть в цей час деякі чоловіки мають право на відстрочку від призову.

[see_also ids="589908"]

Юристка Діана Скумадчук розповіла, які документи потрібні для оформлення відстрочки від мобілізації.

За її словами, у законы України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а саме у ст. 23 йдеться, що під час оголошення мобілізації не підлягають призову на військову службу такі категорії громадян:

  • особи, що є заброньовані державними органами влади, ОМС, а також іншими приватними підприємствами в порядку встановленому чинним законодавством;
  • особи, що навчаються на денній та дуальній формі навчання і отримують першу освіту;
  • особи, в яких один із батьків має інвалідність 1 чи 2 групи та потребує постійного догляду за собою;
  • особи, що виховують самостійно малолітню або неповнолітню дитину до 18 років;
  • особи, що мають на своєму утриманні повнолітню дитину, у якої наявна інвалідність 1 чи 2 групи;
  • інші категорії військовозобовʼязаних осіб.

Юристка зазначила, що вищеперерахований список не містить всіх юридичних підстав для надання відстрочки від мобілізації, оскільки вони час від часу можуть змінюватися. А тому завжди слід звертатися саме до ст. 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» із врахуванням всіх останніх змін до вказаного закону.

Які документи необхідні для відстрочки від мобілізації

В залежності від наявної юридичної підстави, що дає право громадянину отримати відстрочку від мобілізації і буде різнитися конкретний перелік документів, що необхідно подавати.

  • Якщо громадянин є студентом або науковим працівником, то йому слід надавати довідки, що підтверджують його навчання у відповідному вищому навчальному закладі чи науковій установі, студентський квиток, довідку про зарахування тощо.
  • Якщо громадянин є заброньованим працівником, то йому слід надавати витяг із рішення про бронювання за формою відповідно до додатку 3 Постанови КМУ №76 від 27 січня 2023 року (зазвичай він надається за місцем роботи).
  • Якщо громадянин має вади у здоров’ї, то йому слід надавати довідку про результати медичного його огляду, яка видається ЛКК чи МСЕК, документи про підтвердження інвалідності з дитинства (наприклад, посвідчення) тощо.

Нагадаємо, за яких підстав відстрочку можуть отримати багатодітні батьки.  Але самого факту багатодітності недостатньо, адже наявність цієї підстави потрібно довести належним чином у ТЦК.

]]>
<![CDATA[Китайська влада стимулює попит на електрокари: кожному власнику авто обіцяють до $1,4 тис.]]> https://zn.ua/ukr/ECONOMICS/kitajska-vlada-stimuljuje-popit-na-elektrokari-kozhnomu-vlasniku-avto-obitsjaje-do-1-4-tis.html Sat, 27 Apr 2024 11:57:00 +0300 Економіка У Китаї планують виплачувати автолюбителям до 10 тис. юанів ($1,4 тис.) при заміні машин повністю електричними або гібридними цього року, пише «Інтерфакс-Україна». Влада виділять доплати на суму 7 тис. юанів тим, хто змінює машини на традиційні з двигунами об'ємом не більше 2 літрів.

[see_also ids="230526"]

Після цих новин американські депозитарні розписки (ADR) на акції китайських виробників електромобілів дорожчають на торгах у п'ятницю, у тому числі Nio – на 9,4%, XPeng – на 11,1%, Li Auto – на 7%, BYD – на 3 7%.

[see_also ids="237669"]

Раніше ми писали про те, що колись розмови про масовий випуск екологічних авто викликали інтерес до гендиректора Tesla Ілона Маска, але зараз його мрію реалізують у Китаї.

Раніше Reuters повідомив, що Tesla скасувала випуск довгообіцяючого недорогого автомобіля. Це рішення означає відмову від давньої мети, яка декларується Tesla (TSLA.O) як свою головну місію: доступні електромобілі для мас. У 2006 році компанія закликала спочатку виробляти розкішні моделі, а потім використати прибуток для фінансування "недорогого сімейного автомобіля". При цьому вже зараз збільшується конкуренція з боку китайських автовиробників, завдяки яким на ринку з'являється все більше електрокарів за ціною до $10 тис. Найдешевший автомобіль Tesla, седан Model 3, продається в США за ціною близько $39 тис.

]]>
<![CDATA[Курс валют: банки в Україну різко скороти імпорт доларів та євро]]> https://zn.ua/ukr/ECONOMICS/kurs-valjut-banki-v-ukrajinu-rizko-skoroti-import-dolariv-ta-jevro.html Sat, 27 Apr 2024 11:54:00 +0300 Економіка У березні поточного року банки України ввезли готівкової іноземної валюту на 25% менше, ніж місяцем раніше - в обсязі 855 мільйонів доларів. Для порівняння, в лютому було ввезено 1,138 мільярда доларів, свідчать дані Нацбанку.

При цьому у березні банки імпортували 622 мільйони доларів та 232 мільйони євро. Крім того, за березень із України було вивезено валюти на 70 мільйонів доларів.

Відповідно до даних НБУ, в країні зменшився попит на валюту. Так, населення у березні купило у банках 574,9 мільйона доларів, що на 30,3% менше, ніж у лютому (824,5 мільйона доларів).

Хоча говорити про сформовану тенденцію до зниження попиту на валюту, скоріш за все, рано. За словами екс-глава Ради НБУ Богдана Данилишина, у першому кварталі мало місце стрімке зростання попиту. Так, за перші три місяці року українці придбали готівкову валюту на суму 2,5 мільярда доларів (вдвічі більше, ніж за аналогічний період попереднього року). Тобто, вірогідно, наразі ринок стабілізувався.

[see_also ids="593315"]

За оцінками Богдана Данилишина, загальний обсяг готівкової валюти в обігу у населення та бізнесу становить понад 120 мільярдів доларів. Такий високий обсяг готівкової валюти може бути показником економічного добробуту, і ризиком для фінансової системи за умов економічних і політичних коливань.

 

]]>
<![CDATA[Українські дрони атакували два НПЗ та військовий аеродром у Краснодарському краї РФ — ЗМІ]]> https://zn.ua/ukr/WORLD/ukrajinski-droni-atakuvali-dva-npz-ta-vijskovij-aerodrom-u-krasnodarskomu-kraji-rf-zmi.html Sat, 27 Apr 2024 11:52:08 +0300 Світ У ніч на 27 квітня у місті Слов'янськ-на-Кубані Краснодарського краю Росії пролунала серія вибухів. Безпілотники СБУ атакували ректифікаційні та атмосферні колони Слов'янського та Ільського нафтопереробних заводів, а також військовий аеродром "Кущевськ" у Краснодарському краї РФ, розповіли джерела агенству "Інтерфакс-Україна".

"В атаці на військовий аеродром СБУ підтримала Сили оборони та діяла спільно з ними. Там розміщувалися десятки військових літаків, РЛС та засоби РЕБ", — йдеться в повідомленні.

[see_also ids="593008"]

Після атаки на військовому аеродромі та нафтопереробних заводах спалахнули пожежі, росіяни почали евакуйовувати персонал.

17 березня Служба безпеки України спільно із Силами спеціальних операцій та Силами безпілотних систем ЗСУ атакували ударними дронами Слов'янський нафтопереробний завод. 20 квітня у Смоленській області горіла нафтобаза, яка належить компанії "Лукойл".

]]>
<![CDATA[ЄС обіцяє виділити ще 68 млн євро на гуманітарну допомогу палестинцям — Politico]]> https://zn.ua/ukr/WORLD/jes-obitsjaje-vidiliti-shche-68-mln-jevro-na-humanitarnu-dopomohu-palestintsjam-politico.html Sat, 27 Apr 2024 11:39:42 +0300 Світ Європейський Союз оголосив вчора 26 квітня, що збільшує фінансування для палестинців у відповідь на поглиблення гуманітарної кризи в Cекторі Гази. Додаткові 68 мільйонів євро, які підвищать загальний обсяг гуманітарної допомоги ЄС до 193 мільйонів євро для палестинців, які потребують допомоги в Газі та в усьому регіоні у 2024 році, спрямовані на збільшення вкрай необхідної продовольчої допомоги, харчування, охорони здоров'я, водопостачання та санітарних послуг, а також надання житла, повідомляє Politico.

"Ми є свідками справжньої гуманітарної катастрофи, що розгортається в Газі. Критичний стан палестинців, які перебувають у надзвичайній небезпеці, стає катастрофічним, що не піддається опису", — заявив Єврокомісар з питань управління кризовими ситуаціями Янез Ленарчич.

Допомога буде спрямована через партнерські організації, які вже працюють на місцях у Газі та регіоні. Цей крок Єврокомісії слідує за рішенням деяких європейських країн, включаючи Німеччину, відновити співпрацю з Близькосхідним агентством ООН для допомоги палестинським біженцям та організації робіт (БАПОР) після того, як вони тимчасово припинили фінансування цієї організації через звинувачення у причетності її співробітників до терористичної атаки, що сталася 7 жовтня.

Відколи Ізраїль розпочав військову операцію в обложеному анклаві, згідно з даними місцевих органів охорони здоров'я, загинуло понад 34 тисячі палестинців, а територія опинилася на межі голоду. Міжнародний комітет порятунку, гуманітарна організація, що базується в США, повідомляє, що понад 3 мільйони людей в Газі та на Західному березі річки Йордан потребують гуманітарної допомоги.

[see_also ids="585195"]

Нагадаємо, що телеканал CNN повідомляв, що 392 тіла було знайдено в масовому похованні на території лікарні в Газі. Цивільна оборона Палестини "засвідчила наявність дитячих тіл у масових похованнях у медичному комплексі "Насер", що доводить злочини геноциду". 

]]>
<![CDATA[В ОК "Південь" розповіли, чи посилює армія РФ ППО в Криму через надання Україні ракет ATACMS ]]> https://zn.ua/ukr/war/v-ok-pivden-rozpovili-chi-posiljuje-armija-rf-ppo-v-krimu-cherez-nadannja-ukrajini-raket-atacms-.html Sat, 27 Apr 2024 11:33:06 +0300 Війна Речник Оперативного командування "Південь" Дмитро Плетенчук в ефірі телемарафону зазначив, що після заяв Пентагону про те, що далекобійні ракети ATACMS необхідні ЗСУ, щоб атакувати об'єкти росіян у тимчасово окупованому Криму, армія РФ почала займатися відновленням систем ППО на півострові.

"Тут питання не в тому, щоб її (протиповітряну оборону - ред) посилити, а щоб відновити. Тому що попередня атака трохи змінила конфігурацію ППО Криму, у зв’язку з тим, що ці системи ППО було знищено", - наголосив речник.

[see_also ids="593367"]

За його словами, війська РФ навіть використовують носій крилатих ракет в якості корабля протиповітряної оборони.

"До речі, він з цим завданням не впорався, коли було уражено судно "Коммуна", - додав він.

Офіційно про передачу Україні далекобійних ракет ATACMS стало відомо 23 квітня після розмови українського та американського президентів Володимира Зеленського та Джо Байдена. США ще в березні передали Україні ракети ATACMS з дальністю ураження 300 кілометрів. Видання New York Times повідомило, що українські військові отримали  понад сотню далекобійних ракет ATACMS.

]]>
<![CDATA[В Україні змінюється ринок землі сільгосппризначення - МінАПК про нові тенденції ]]> https://zn.ua/ukr/ECONOMICS/v-ukrajini-zminjujetsja-rinok-zemli-silhosppriznachennja-minapk-pro-novi-tendentsiji-.html Sat, 27 Apr 2024 11:31:00 +0300 Економіка Щороку Україна маємо нові виклики на ринку землі, які поки він вдало долає. Про це повідомив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик, пише agronews.ua.

«Успішне функціонування ринку має дві передумови. По-перше, це правильно встановленні на початку запобіжники, які працювали навіть у форс-мажорних ситуаціях. Варто згадати хоча б індикативну вартість, прив’язану до нормативної грошової оцінки, завдяки чому не відбулося знецінення земель сільськогосподарського призначення загалом. І таких факторів багато. По-друге, це інформаційне забезпечення, адже будь-яка політика має будуватися на фактичних даних», − пояснив Денис Башлик.

[see_also ids="579536"]

За його словами, станом на сьогодні, коли до ринку земель мають доступ юридичні особи, кількість проведених угод складає лише п’яту частину від загальної кількості правочинів. Окрім цього, спостерігається тенденція до вторинного продажу, що за кількісними показниками становить 30%. Така аналітика вкотре спростовує усі ті міфи, які ширилися перед відкриттям другого етапу ринку земель.

Нагадаємо, НАБУ і САП викрили схему за участю міністра агрополітики Миколи Сольського, в результаті якої злочинці заволоділи близько 2,5 тис. га держземель у Сумській області. Також слідчі запобігли спробі заволодіння ще близько 3,3 тис. га. Повідомлялось, що Вищий антикорупційний суд відправив міністра агрополітики Миколу Сольського під арешт до 24 червня. За нього вже внесли заставу в розмірі понад 75 млн грн.

 

 

]]>
<![CDATA[Вчені розкрили таємницю «Екскалібуру», який було знайдено в Іспанії 30 років тому]]> https://zn.ua/ukr/TECHNOLOGIES/vcheni-rozkrili-tajemnitsju-ekskaliburu-jakij-bulo-znajdeno-v-ispaniji-30-rokiv-tomu.html Sat, 27 Apr 2024 11:25:06 +0300 Технології Вченим нарешті вдалося розкрити таємницю меча, знайденого 30 років тому в Іспанії. Його назвали «Екскалібур», оскільки його виявили устромленим вертикально в землю, повідомляє Arkeonews.

Меч знайшли у 1994 році під час археологічних розкопок у старому місті Валенсії. Цей регіон знаходиться на північ від старого форуму Риму і за свою історію бачило безліч злетів та падінь культур.

[see_also ids="589276"]

Протягом 30 років після виявлення походження та вік меча залишалися загадкою для вчених. Тепер же Департамент археології Валенсії вирішив каталогізувати та перевірити артефакти зі своєї колекції напередодні свого 75-річчя. Серед цих предметів був і «Екскалібур».

Вченим з Археологічної служби (SIAM) міської ради Валенсії вдалося пролити світло на вік та походження меча. Зокрема, вони з'ясували, що меч був виготовлений у Х столітті, тобто його вік перевищує 1000 років.

Меч став першою подібною знахідкою, створеною в ісламську епоху Валенсії. Такі мечі знаходять в Іспанії дуже рідко. Особливо у Валенсії, де склад ґрунту перешкоджає їх збереженню.

Археолог Хосе Мігель Осуна, який керував дослідницьким проєктом «Екскалібур», зазначає, що на приналежність меча до ісламського періоду вказує його рукоять, прикрашена бронзовими пластинами та насічками. Замішання дослідників викликав вигнутий металевий наконечник меча, який міг свідчити, що той належав вестготам. Але Осуна спростував це припущення.

Розмір меча і той факт, що він не має рукоятки, дозволяють припустити, що кінний воїн міг використовувати його в епоху Андалузького халіфату. На даний момент вченим вдалося знайти лише один подібний меч, виявлений під час розкопок Медіни Асахара, уславленого халіфського міста, побудованого на замовлення Абдерраману III в Кордові.

Ісламський період в Іспанії розпочався у 711 році нашої ери і закінчився у 1492 році нашої ери.

Раніше археологи виявили в Італії некрополь бронзової доби, який складається з 22 гробниць. У ньому також зберігалася ціла колекція зброї.

]]>
<![CDATA[Справа про гроші “за мовчання”: адвокати Трампа намагаються підірвати довіру до першого свідка ]]> https://zn.ua/ukr/usa/sprava-pro-hroshi-za-movchannja-advokati-trampa-namahajutsja-pidirvati-doviru-do-pershoho-svidka.html Sat, 27 Apr 2024 11:18:00 +0300 США У п'ятницю, 26 квітня, команда захисту колишнього президента США Дональда Трампа намагалася підірвати довіру до першого свідка обвинувачення у справі про виплату грошей порнозірці Стормі Деніелс “за мовчання”, прагнучи дискредитувати свідчення, які детально описують схему з приховування негативних історій під час президентської кампанії республіканця 2016 року. Про це повідомляє AP.

[see_also ids="593080"]

Справа ґрунтується на звинуваченнях у тому, що колишній президент сфальсифікував записи своєї компанії, аби приховати справжню мету платежів Деніелс на 130 тисяч доларів під час президентської кампанії 2016 року, щоб змусити її не розповідати про зв'язки з Трампом роками раніше.

Колишній видавець таблоїда National Enquirer Девід Пекер давав свідчення у справі, в той час як адвокати Трампа намагалися знайти неточності в його заявах.

[see_also ids="593258"]

Свідчення Пекера дали присяжним погляд зсередини на практику таблоїда з приховування негативних історій, коли купуються права певні історії, щоб вони ніколи не побачили світ. Пекер вважається ключовим свідком, який підтверджує теорію прокурорів про те, що Трамп намагався незаконно вплинути на президентські вибори 2016 року, замовчуючи негативні історії про своє особисте життя. 

Трамп, який заперечує будь-які правопорушення, розкритикував звинувачення, покинувши будівлю суду в п'ятницю після того, як більшу частину тижня провів у ній у ролі обвинуваченого.    

Під час перехресного допиту адвокати республіканця, схоже, закладали основу для аргументу, що будь-які угоди колишнього президента з Пекером були спрямовані на захист Трампа, його репутації та сім'ї, а не передвиборчої кампанії. Адвокати також наголошували, що National Enquirer публікував негативні матеріали про суперницю Трампа на виборах 2016 року Гілларі Клінтон задовго до зустрічі в серпні 2015 року, яка є центральною у цій справі.

Під час цієї зустрічі Пекер пообіцяв Трампу і тодішньому адвокату республіканця Майклу Коену, що він буде “очима й вухами” кампанії, а також повідомить Коену, якщо виявить негативні історії про Трампа, щоб їх можна було “знищити”.

Відповідаючи на запитання адвоката Трампа Еміля Бове, Пекер визнав, що на тій зустрічі не було жодної згадки про термін “зловити і вбити” — відома практика серед таблоїдів, яка передбачає викуп прав на “зловлену” негативну історію, а потім її “убивство” за допомогою угод про заборону розповідати історію комусь іншому.  За словами Пекера, на зустрічі також не обговорювалися будь-які фінансові аспекти, наприклад, те, що National Enquirer платить людям від імені Трампа за права на їхні історії.

Бове також нагадав Пекеру про заяви, зроблені ним федеральним прокурорам у 2018 році, які, за словами адвоката, не узгоджуються зі свідченнями колишнього видавця.

[see_also ids="593276"]

Пекер розповів присяжним, що Трамп подякував йому під час візиту в Білий дім у 2017 році за допомогу в приховуванні двох історій. Але згідно із записами Бове, які він зачитав у суді, Пекер повідомив федеральним органам влади, що Трамп не висловлював йому жодної подяки під час зустрічі.

"Це була ще одна помилка?", - запитав Бове.

"Я знаю, в чому полягає правда", - сказав Пекер.

Другим свідком, якого викликали до суду, була помічниця Трампа Рона Графф. Вона почала працювати на Трампа в 1987 році і покинула Trump Organization у квітні 2021 року, її називають “охоронцем” і правою рукою колишнього президента. 

Графф розповіла, що, ймовірно, саме вона додала контактну інформацію Деніелс і колишньої моделі Playboy Карен Макдугал до комп'ютерної системи Trump Organization. Пізніше Графф зазначив, що Трамп ніколи не використовував ці комп'ютери.

Слухання у справі продовжаться у вівторок, 30 квітня, за участю третього свідка обвинувачення банкіра Гері Фарро. У п'ятницю, 26 квітня, Фарро дав свідчення про те, що допомагав Коену відкрити банківський рахунок для компанії з обмеженою відповідальністю, яку той використовував для здійснення платежу Деніелс. Фарро сказав, що Коен переконав його в тому, що компанія Essential Consultants LLC буде займатися консалтингом у сфері нерухомості.

Засідання у п'ятницю завершило черговий тиждень у кримінальних справах, з якими зіштовхнувся колишній президент США, намагаючись повернутися до Білого дому.

[see_also ids="593399"]

Окрім справи про гроші за “мовчання”, Трампу пред'явлено ще 54 кримінальних звинувачення, також йому загрожують багатомільйонні штрафи у двох цивільних справах. 

Попри всі звинувачення, Трамп зберігає потужну підтримку серед республіканців, наближаючись до реваншу з чинним президентом США Джо Байденом на виборах у листопаді. 

Про те, чого очікувати Україні й світу в разі нового “пришестя” Дональда Трампа, розповідав колишній посол України у США та Франції Олег Шамшур.

 

]]>
<![CDATA[УАФ відкликала Павелка з УЄФА та провела ротацію своїх представників в організації]]> https://zn.ua/ukr/SPORT/uaf-vidklikala-pavelka-z-ujefa-ta-provela-rotatsiju-svojikh-predstavnikiv-v-orhanizatsiji.html Sat, 27 Apr 2024 11:17:11 +0300 Спорт Українська асоціація футболу (УАФ) на засіданні Виконкому організації 26 квітня ухвалила рішення щодо статусу колишнього президента УАФ Андрія Павелка в УЄФА.

Як повідомив офіційний сайт УАФ, було ухвалено рішення відкликати Павелка з посади члена Виконавчого комітету УЄФА у зв'язку із втратою ним посади президента.

Також керівництво українського футболу провело ротацію своїх представників у Комітетах УЄФА, оскільки більшість із них втратили свої посади в УАФ.

У тому числі з позицій заступника голови Комітету юнацького та аматорського футболу УЄФА та заступника голови Комітету з футзалу та пляжного футболу УЄФА було відкликано Павелка.

Також своїх посад позбулися колишній генсек УАФ Юрій Запісоцький, Вадим Костюченко, Олексій Михайличенко, Олег Протасов, Володимир Генінсон та Андрій Бондаренко.

На вакантні посади призначено чинного президента УАФ Андрія Шевченка, головного тренера збірної України Сергія Реброва, а також низку інших представників нового керівного складу Української асоціації футболу.

Нагадаємо, Андрій Шевченко наприкінці січня замінив на посаді президента УАФ Андрія Павелка, який тоді перебував у СІЗО у справі про корупцію на будівництві заводу з виготовлення штучної трави для футбольних полів. Ще одним фігурантом справи є колишній генсек організації Юрій Запісоцький.

Наприкінці лютого Павелко вийшов на свободу і тепер чекає на рішення суду. Він перебував за ґратами понад 8 місяців.

[see_also ids="592256"]

Раніше повідомлялося про те, що УАФ припинила повноваження італійського функціонера Баранки.

]]>
<![CDATA[Що насправді означає нова допомога для України від США? — FT ]]> https://zn.ua/ukr/war/shcho-naspravdi-oznachaje-nova-dopomoha-dlja-ukrajini-vid-ssha-ft-.html Sat, 27 Apr 2024 11:04:00 +0300 Війна Щойно президент Джо Байден підписав закон щодо виділення Україні допомоги, американські військові почали спішно доставляти вкрай необхідні озброєння на передову. Мета — залишити Росії якомога менше часу, коли вона може використати свою нинішню перевагу, перш ніж почне стикатися з більш активним опором. Голосування в Конгресі також стало важливим стимулом для підняття бойового духу України, повідомляє Financial Times.

Проблеми з живою силою в Україні, які залишаються актуальними, мають бути вирішені, оскільки новобранці не зіткнуться з перспективою бути відправленими в бій з недостатньою кількістю боєприпасів. Наявні в України запаси можна буде одразу ж вивільнити — їх більше не доведеться економити з побоювань, що їх не буде чим замінити. Європейські країни також отримають імпульс для продовження військової допомоги Україні.

Навіть коли були сподівання, що допомога США надійде на початку року, 2024 рік все ще розглядався як період, упродовж якого Україна скоріше утримуватиме позиції, ніж звільнятиме окуповану Росією територію. Знадобиться час, щоб оговтатися від перших важких місяців цього року, і ще більше часу, перш ніж Україна почне повною мірою користуватися перевагами нових постачань озброєння і збільшення виробництва артилерійських снарядів у Європі та США, вважає Financial Times.

"Наразі найкращий спосіб для України у боротьбі з Росією — це продовжувати атаки, які вона регулярно здійснює останнім часом. Це використання безпілотників дальнього радіусу дії проти нафтопереробних заводів та інших об'єктів, що мають певну стратегічну цінність в Росії", — пише газета.

[see_also ids="592635"]

Нагадаємо, що раніше газета Financial Times писала, що перевага Росії у війні з Україною зменшується. Адже інтенсивність боїв перевищує можливості Росії щодо поповнення запасів навіть за високих темпів виробництва. Про те, що потрібно знати про допомогу Україні від Америки читайте у статті Олега Шамшура "В Конгресі крига скресла. Що далі з допомогою Україні?"

]]>
<![CDATA[Ракетний удар по Криворізькому районі: зросла кількість постраждалих]]> https://zn.ua/ukr/war/raketnij-udar-po-krivorizkomu-rajoni-zrosla-kilkist-postrazhdalikh.html Sat, 27 Apr 2024 11:01:53 +0300 Війна Російські окупаційні війська у ніч на 27 квітня атакували ракетами три райони Дінпропетровської області. У Криворізьму районі внаслідок ракетної атаки кількість поранених зросла до двох, зазначив голова Дніпропетровської обласної військової адміністрації Сергій Лисак у Telegram.

45-річного чоловіка доправили до лікарні  в стані середньої тяжкості. Також дістав поранення 39-річний чоловік.

[see_also ids="593439"]

У Дніпровському та Криворізькому районах пошкоджені енергетичні об'єкти.

У ніч на 27 квітня війська РФ запустили по Україні 34 ракети повітряного, наземного та морського базування. Українським військових вдалося знищити 21 ракету.

Ціллю ворога була енергетична інфраструктура. Зокрема, окупанти атакували два обʼєкти критичної енергетичної інфраструктури у Стрийському та Червоноградському районах Львівської області. В Івано-Франківській області на об’єкті критичної інфраструктури спалахнула пожежа.

]]>
<![CDATA[МОЗ затвердило шість нових протоколів щодо лікування бойових травм: документ]]> https://zn.ua/ukr/UKRAINE/moz-zatverdilo-shist-novikh-protokoliv-shchodo-likuvannja-bojovikh-travm-dokument.html Sat, 27 Apr 2024 10:55:55 +0300 Україна Міністерство охорони здоров’я затвердило нові клінічні протоколи щодо бойових травм. Про це йдеться у відповідному наказі №714 від 25 квітня 2024 року.

Загалом МОЗ затвердило шість протоколів. Зокрема, це:

  • анестезія у пацієнтів із травмою;
  • гострий компартмент-синдром;
  • бойова торакальна травма;
  • бойові поранення: дебридмент та іригація;
  • висока двостороння ампутація;
  • судинна травма.

«Це результати спільної роботи Міністерства охорони здоров'я України, Департаменту охорони здоров'я Міністерства оборони, командування Медичних Сил та профільних громадських організацій. Дякуємо Міністерству охорони здоров'я та всім хто долучився до обговорення та роботи над  впровадженням протоколів лікування на засадах доказової медицини», – зазначили у Департаменті охорони здоров’я Міноборони.

[see_also ids="593379"]

Згідно з наказом МОЗ, забезпечити внесення нових протоколів до Реєстру медико-технологічних документів зі стандартизації медичної допомоги має Державний експертний центр Міністерства охорони здоров'я України, а проконтролювати виконання документа – перший заступник голови відомства Сергій Дубров.

Анестезія у пацієнтів із травмою

Гострий компартмент-синдром

Бойова торакальна травма

Бойові поранення: дебридмент та іригація

Висока двостороння ампутація

Судинна травма

[see_also ids="593396"]

Нагадаємо, директорка Департаменту охорони здоров’я Міністерства оборони України Оксана Сухорукова зазначила, що крім цих шести протоколів МОЗ опрацьовує іще сім, які стосуються лікування бойових травм. Також невелику кількість протоколів МОЗ ще на початку війни.

Як система охорони здоров’я, і зокрема НСЗУ, що мала би бути лідером змін, відреагувала на війну? Чому пацієнти часто змушені платити зі своїх дірявих кишень за те, на що мають право за законом, а на деокупованих територіях не могли отримати «Доступні ліки»? Чому лікарі, які виїхали з тимчасово окупованих територій у центр або на захід України, дуже часто не можуть знайти роботу і змушені виїжджати за кордон? Чи існує державна політика щодо релокованих закладів? Чи володіє держава інформацією про те, що відбувається в медичних закладах і скільки та яких лікарів є в країні? Про це читайте в інтерв’ю Алли Котляр з директоркою департаменту моніторингу НСЗУ Оксаною Сухоруковою «НСЗУ досі не готова до війни. Чому страждають і лікарі, і пацієнти»

]]>
<![CDATA[26 квітня росіяни завдали бомбових ударів по Сумах та ще по 29-ох українських селах та містечках – Генштаб]]> https://zn.ua/ukr/war/26-kvitnja-rosijani-zavdali-bombovikh-udariv-po-sumakh-ta-shche-po-29-okh-ukrajinskikh-selakh-ta-mistechkakh-henshtab.html Sat, 27 Apr 2024 10:54:28 +0300 Війна Вчора, 26 квітня під артилерійським вогнем опинилися понад 110 населених пунктів Чернігівської, Сумської, Харківської, Луганської, Донецької, Запорізької, Дніпропетровської, Херсонської та Миколаївської областей. Про це Генеральний штаб Збройних Сил України повідомив на своїй сторінці у Facebook.

У Генштабі також інформують, що протягом минулої доби авіаційних ударів зазнали місто Суми та Волфине Сумської області, а також Дергачі, Висока Яруга, Липці, Огірцеве, Піщане, Глушківка та Водяне Харківської області; Серебрянське лісництво та Білогорівка на Луганщині; Роботине Запорізької області; Томарине та Кринки Херсонської області.

[see_also ids="593452"]

Найактивніше ворожа авіація атакувала Донецьку область. Тут під ударом російських бомбардувальників опинилися Терни, Парасковіївка, Часів Яр, Диліївка, Євгенівка, Лозуватське, Бердичі, Олександропіль, Костянтинівка, Калинове, Архангельське, Очеретине, Мемрик, Новобахмутівка, Урожайне та Старомайорське.

Раніше повідомлялося, що сьогодні, 27 квітня, РФ вдарила по території психіатричної лікарні в Харкові. Загалом в області дев'ять поранених та одна загибла людина.

]]>
<![CDATA["Дніпро-1" – "Динамо": відео онлайн-трансляція матчу УПЛ]]> https://zn.ua/ukr/SPORT/dnipro-1-dinamo-video-onlayn-transljatsija-matchu.html Sat, 27 Apr 2024 10:42:00 +0300 Спорт У суботу, 27 квітня, у Дніпрі на "Дніпро Арені" в рамках 26-го туру української Прем'єр-ліги "Дніпро-1" прийматиме київське "Динамо".

Наразі "Динамо" з 54 очками посідає друге місце у таблиці чемпіонату України 2023/24, відстаючи від "Шахтаря" на чотири очки. "Дніпро-1" із 45 балами йде на четвертій позиції.

Букмекери фаворитами майбутньої зустрічі вважають гостей. На перемогу "Динамо" можна поставити з коефіцієнтом 1.89, нічия оцінюється – о 3.50, а на тріумф господарів можна поставити на 4.70. Головним арбітром поєдинку призначено Юрія Іванова з Донецької області.

Зазначимо, що керівництво київського клубу намагалося переконати суперника перенести гру в інше місто через близькість Дніпра до лінії бойових дій, проте отримало від "Дніпра-1" відмову.

Нагадаємо, що у матчі першого кола у Києві у жовтні минулого року "Дніпро-1" мінімально обіграв "Динамо" з рахунком 1:0

"Дніпро-1" – "Динамо"

Відео онлайн-трансляція матчу

Початок поєдинку – о 13:00

]]>
<![CDATA[Українські ракетники завдали суттєвих втрат російській ППО, знищивши кілька її об’єктів – Генштаб]]> https://zn.ua/ukr/war/ukrajinski-raketniki-zavdali-suttjevikh-vtrat-rosijskij-ppo-znishchivshi-kilka-jiji-objektiv-henshtab.html Sat, 27 Apr 2024 10:36:28 +0300 Війна Вчора, 26 квітня, авіація Сил оборони завдала ударів по 14 районах зосередження особового складу росіян. Про це Генеральний штаб Збройних Сил України повідомив на своїй сторінці у Facebook.

Ще одва ворожих скупчення того дня уразили підрозділи ракетних військ Збройних Сил України.

[see_also ids="593443"]

Крім того українські ракетники знищили радіолокаційну станцію, склад боєприпасів, три засоби протиповітряної оборони, станцію РЕБ та склад матеріально-технічних засобів російських військ.

Раніше повідомлялося, що сьогодні, 27 квітня, винищувальна авіація, зенітні ракетні підрозділи Повітряних Сил, мобільні вогневі групи та засоби радіоелектронної боротьби Сил оборони України збили 21 із 34 ракет. Найуспішніше бійці ЗСУ збивали ракети, запущені тактичною авіацією, та "Калібри". Не вдалося спинити балістику та «Кинджали».

]]>
<![CDATA[У Міноборони прокоментували те, що поранених на фронті іноді доставляють до "не тих" лікарень]]> https://zn.ua/ukr/UKRAINE/u-minoboroni-prokomentuvali-te-shcho-poranenikh-na-fronti-inodi-dostavljajut-do-ne-tikh-likaren.html Sat, 27 Apr 2024 10:36:26 +0300 Україна Важко поранених на фронті іноді евакуюють до непрофільних лікарень, частина з яких перевантажена, однак при цьому там не хочуть віддавати пацієнтів. Таку проблему прокоментувала директорка департаменту охорони здоров’я Міноборони Оксана Сухорукова в інтерв’ю Аллі Котляр.

"Контроль якості надання медичних послуг у цивільних закладах – точно не питання Міноборони і координаторів Медичних сил. Якщо у нас є скарги, ми на це реагуємо й намагаємося прибрати такі лікарні з маршрутів або відреагувати якось інакше, дивлячись, на що скаржаться. Якщо ви знаєте про такі випадки, прошу повідомляти про це командуванню Медичних сил", – сказала Сухорукова.

За її словами, поява важкопораненого військового в непрофільній лікарні наразі є "рідкісним випадком", у разі виявлення якого Медичні сили коригують проблему "одразу". 

"Пацієнтів із пораненнями лікують у медзакладах, законтрактованих НСЗУ за пакетом "хірургія". Його умови є однаковими для всіх лікарень. Якщо НСЗУ законтрактувала лікарню на цей пакет і платить їй за це гроші, отже, лікарня може надавати ці послуги", – пояснює Сухорукова.

[see_also ids="593404"]

Вона також уточнила, що крім наказу МОЗ, який зобов’язує всі клініки приймати військових, є зміни до закону від 29 червня 2023 року, згідно з якими військовослужбовця мають лікувати там, де визначить військове командування.

"Маршрут пораненого за понад два роки повномасштабної війни вже досить добре відпрацьований. Координатори є в кожному регіоні, а залежно від навантаження на регіон їх може бути ціла команда, яка координує та скеровує стратегічну евакуацію під керівництвом спеціалістів ЗСУ", – запевнила чиновниця.

Також у інтерв’ю Сухорукова розказала, на які категорії ділитимуть придатних до служби військовозобов’язаних після того, як перестануть вживати поняття “обмежено придатний”.

]]>
<![CDATA[Українські військові дронами поцілили у новітню РЛС росіян, яка коштує 5 млн доларів]]> https://zn.ua/ukr/war/ukrajinski-vijskovi-dronami-potsilili-u-novitnju-rls-rosijan-jaka-koshtuje-5-mln-dolariv.html Sat, 27 Apr 2024 10:30:00 +0300 Війна Українські воїни знайшли і за допомогою FPV-дронів поцілили по новітній радіолокаційній станції 48Я6 К-1 «Подльот».

Атаку підготували бійці Головного управління розвідки Міноборони та військові 15-ї окремої бригади артилерійської розвідки «Чорний ліс».

[see_also ids="589459"]

Удар завдали по антенно-фідерній установці та дизельній станції, яка живила комплекс.

РЛС «Подльот» ‒ відносно нова російська розробка, яка опинилася на озброєнні армії окупантів у 2015 році. Її вартість складає 700 мільйонів рублів або понад 5 мільйонів доларів.

Росіяни використовують цей комплекс, щоб знаходити цілі і передавати їхні координати для зенітно-ракетних комплексів С-300 та С-400.

Нагадаємо, FPV-дрон з тепловізійною камерою, який належав 93-й бригаді, знищив новітню російську САУ «Флокс» на базі «Уралу».

[see_also ids="586563"]

Обіцяний президентом мільйон дронів ще тільки-но почали виготовляти, а вже здається, що його геть недостатньо. Поки хтось шукає гроші та запускає виробництво «стандартних fpv-дронів, які можна збирати на кухні», на війні вже потрібні інші, технологічніші.

У статті «Якою війна буде завтра? Що необхідно зробити, аби не програти Росії» на ZN.UA Юрій Касьянов робить спробу систематизувати, проаналізувати та спрогнозувати розвиток дронів для завтрашньої війни.

]]>
<![CDATA[Аналітик DeepState розповів про наступ росіян у районі Красногорівки: карта]]> https://zn.ua/ukr/war/analitik-deepstate-rozpoviv-pro-nastup-rosijan-u-rajoni-krasnohorivki-karta.html Sat, 27 Apr 2024 10:27:56 +0300 Війна Російські окупаційні війська намагаються наступати зі східної та з південної частини на околиці Красногорівки Донецької області, зазначив співзасновник і аналітик DeepState Роман Погорілий в інтерв'ю Radio NV.

 "Можна було побачити зміни в районі Красногорівки нещодавно. Зараз так само опрацьовуємо, якщо вони там будуть, будемо позначати. Але поки що невідомо", - зазначив Погорілий.

[see_also ids="590876"]

Армія РФ перекинули у район міста  додаткові сили.

За його словами, у разі, якщо росіянам вдасться захопити Красногорівський вогнетривкий завод, то звідти їх буде важко витіснити.

"Зараз бої тривають здебільшого на околицях — південних і східних, — де вони пробують пробиватися, на жаль, із величезною кількістю своїх ресурсів, які вони не шкодують, зокрема піхоту... Українські військові тримаються, контролюють ситуацію", - наголосив аналітик.

Раніше голова Ради резервістів Сухопутних військ ЗСУ Іван Тимочко пояснив, що захоплення міста Часів Яр допоможе окупаційним силам розвивати подальший наступ на Краматорськ, Слов'янськ та Костянтинівку, щоб згодом вийти на адмінкордон Донецької області.

]]>
<![CDATA[26 квітня росіяни найактивніше атакували на авдіївському напрямку – Генштаб]]> https://zn.ua/ukr/war/26-kvitnja-rosijani-najaktivnishe-atakuvali-na-avdijivskomu-naprjamku-henshtab.html Sat, 27 Apr 2024 10:08:10 +0300 Війна 26 квітня на всіх ділянках фронту було зафіксовано 94 бойових зіткнення. Про це Генеральний штаб Збройних Сил України повідомив на своїй сторінці у Facebook.

На куп’янському напрямку наші воїни відбили 10 атак в районах населених пунктів Кислівка, Берестове Харківської області та Стельмахівка Луганської області.

На лиманському напрямку ворог 14 разів атакував позиції наших захисників в районах населених пунктів Дружелюбівка Харківської області; Греківка та Серебрянське лісництво Луганської області; Терни та південніше Зарічного на Донеччині.

На бахмутському напрямку ЗСУ відбили 10 атак в районах населених пунктів Білогорівка Луганської та Новий, Виїмка, Спірне, Іванівське і Кліщіївка Донецької області.

На авдіївському напрямку нашими захисниками відбито 29 атак в районах населених пунктів Архангельське, Керамік, Очеретине, Семенівка, Уманське та Калинове.

[see_also ids="593302"]

На новопавлівському напрямку Сили оборони продовжують стримувати ворога в районах населених пунктів Красногорівка, Георгіївка, Пречистівка та Урожайне, де ворог 17 разів намагався прорвати оборону наших військ.

На оріхівському напрямку окупанти 3 рази атакували позиції наших захисників в районах Старомайорського Донецької області та Роботиного на Запоріжжі.

На херсонському напрямку ворог не відмовляється від наміру вибити наші підрозділи із плацдармів на лівобережжі Дніпра. Протягом минулої доби він здійснив чотири безуспішні атаки на позиції наших військ.

Раніше повідомлялося, що на Авдіївському напрямку російські війська захопили два села ‒ Семенівку та Соловйове.

]]>
<![CDATA[РФ вдарила по території психіатричної лікарні в Харкові. Загалом в області дев'ять поранених та одна загибла людина]]> https://zn.ua/ukr/war/rf-vdarila-po-teritoriji-psikhiatrichnoji-likarni-v-kharkovi-zahalom-v-oblasti-devjat-poranenikh-ta-odna-zahibla-ljudina.html Sat, 27 Apr 2024 10:06:38 +0300 Війна Вночі, 27 квітня, росіяни вдарили із С-300 по території 3-ої психіатричної лікарні Харкова, внаслідок чого постраждала жінка, повідомив очільник обласної військової адміністрації Олег Синєгубов. Загалом від початку минулої доби і включно з нічним обстрілом на Харківщині постраждали дев’ять людей, ще один мирний житель загинув.

За словами Синєгубова, у Харкові внаслідок обстрілу пошкоджені вікна, дах та внутрішнє оздоблення приміщень лікарні, недіюча будівля, корпус харчоблока, корпус відділення №14, котельня. Травми дістала 53-річна жінка

«На момент прильоту перебувало 60 пацієнтів та 5 осіб персоналу лікарні. Загалом у закладі близько 900 пацієнтів і близько 250 співробітників закладу на добовому чергуванні», – зазначив Синєгубов.

[see_also ids="592767"]

Водночас міський голова Харкові Ігор Терехов раніше повідомляв, що на момент ракетного обстрілу там знаходилося понад 1000 осіб – 900 пацієнтів і дві з половиною сотні персоналу. 

Що стосується ситуації в області за добу, то лише з артилерії та мінометів росіяни обстріляли 15 населених пунктів. Також ворог використовував авіацію, скидав КАБи та запускав по людях дрони.

Так, у Вовчанську внаслідок обстрілу загинув 67-річний чоловік.

Також під обстрілом кілька разів опинялося село Липці. Там пошкоджена газова труба, два будинки та приміщення школи.

[see_also ids="591868"]

У селі Шестакове росіяни завдали авіаудару по території сільгосппідприємства та будівлі ферми. Також там пошкоджений цивільний автомобіль. Внаслідок обстрілу постраждав 42-річний мирний житель.

У селі Сотницький Козачок російський дрон влучив у авто. Внаслідок цього поранення дістали місцеві волонтери – чоловік 56 років та його 54-річна дружина. Також за медичною допомогою звернувся їх 19-річний син

У Дергачах ворог пошкодив дев’ять приватних будинків. Там поранення дістали 52-річна жінка, двоє дівчат віком 5 і 16, а також 4-річний хлопчик.

Повідомлялося, що за добу, 25 квітня, внаслідок російських обстрілів на Харківщині постраждали 13 мирних жителів. Зокрема, семеро цивільних чоловіків та четверо жінок травмовані у Балаклії, ще двоє жінок – у Новоосиновому.

]]>
<![CDATA[Росіяни в авральному темпі будують залізницю у Маріуполь ‒ експерт]]> https://zn.ua/ukr/war/rosijani-v-avralnomu-tempi-budujut-zaliznitsju-u-mariupol-ekspert.html Sat, 27 Apr 2024 10:04:51 +0300 Війна Росіяни в авральному темпі будують залізничну гілку вздовж північного узбережжя Азовського моря, щоб з’єднати тимчасово окупований Маріуполь із містами в РФ. Це сполучення має стати альтернативою Кримському мосту.

Про це в етері «Українського радіо» розповів військовий експерт Владислав Селезньов. Він зазначив, що на різних ділянках відстань залізниці від позицій українських військових складає від 80 до 110 кілометрів. За його словами, окупанти хочуть створити додаткові варіанти для забезпечення своїх сил у Криму, а також захоплених територій Запорізької та Херсонської областей.

[see_also ids="588144"]

«Якщо Україна отримає достатньо далекобійних ракет ATACMS, то зможе перетворити цей об’єкт на попіл. Чи встигнуть вони реалізувати заплановане та убезпечити залізничне сполучення від артилерійських та ракетних ударів, від розвідників і представників підпілля – питання доволі риторичні», ‒ підсумував Селезньов.

Нагадаємо, офіційно про передачу Україні далекобійних ракет ATACMS стало відомо 23 квітня після розмови українського та американського президентів Володимира Зеленського та Джо Байдена. Втім, насправді ЗСУ отримали це озброєння ще у березні, але таємно. Захисники вже навіть двічі застосовували ракети, в тому числі під час удару по Джанкою. Експерти вважають, що цілями ATACMS будуть пускові установки на території Росії, Керченський міст та об'єкти окупантів на фронті. 

[see_also ids="593169"]

Також президент Володимир Зеленський заявляв, що у 2024 році Україна буде не лише оборонятися на фронті, але й готувати новий контрнаступ та проводити операції у Чорному морі. Він запевнив, що у військового керівництва вже є кілька варіантів майбутніх наступальних операцій захисників.

]]>