UA / RU
Підтримати ZN.ua

Загальна мобілізація: чи можуть вручати повістки на блокпостах

Новий закон передбачає низку змін.

В Україні триває загальна мобілізація і оголошено воєнний стан. В середині квітня президент України підписав закон №10449 про мобілізацію. Він передбачає низку змін в мобілізаційне законодавство. 

Читайте також: Мобілізація в Україні: чи можуть водії отримати бронь

Адвокат і провідний юрисконсульт компанії Nota Group Антон Маринич в коментарі «РБК-Україна» розповів, чи будуть вручати повістки на блокпостах.

Він зазначив, що з прийняттям нового закону про мобілізацію у громадян виникають нові обов’язки. Якщо до прийняття цього закону форма і зміст повістки визначались Постановою Кабінету Міністрів України, то зараз обов’язкові реквізити повістки передбачили законом.

У повістці про виклик до ТЦК та СП зазначаються:

З обов’язкових реквізитів прибрали "Розпорядження відповідного ТЦК та СП про оповіщення", що по суті спрощує оформлення такої повістки.

Коли треба з'явитися до ТЦК після вручення повістки

Юрист підкреслив, що законом надано повноваження службовим особам ТЦК, а також національній поліції здійснювати перевірку військово-облікових документів осіб чоловічої статі віком від 18 до 60 років. Громадянин зобов’язаний пред’явити такий документ, щоб уповноважена особа могла його прочитати.

«За таких обставин при перевірці документів на блок-посту громадянам можуть вручати повістки», – каже він.

Якщо повістку вручено і ви розписалися в ній, але не можете з’явитись на дату вказану у повістці, в такому випадку поважними причинами неприбуття можуть бути:

Попри наявність поважних причин, явка за такою повісткою обов’язкова протягом 7 днів або 10 днів, в залежності чи повідомляв він про поважні причини неявки, додає співрозмовник.

«Як закріплено у законі, у разі неприбуття громадянин зобов’язаний у найкоротший строк, але не пізніше трьох діб від визначених у повістці дати і часу прибуття до ТЦК, повідомити про причини неявки шляхом прямого звернення до зазначеного у повістці ТЦК або в будь-який інший спосіб з подальшим його прибуттям у строк, який не перевищує 7 календарних днів. Кабмін ще розробляє порядок вручення повісток, і можливо буде деталізована процедура такого вручення», – підсумував експерт.

Нагадаємо, яка відповідальність передбачена за ігнорування повістки.