UA / RU
Підтримати ZN.ua

WP: У 2024 році Україні вдалося мобілізувати 200 тисяч новобранців, але цього недостатньо

Співрозмовники видання також стверджують, що зросла кількість випадків дезертирства.

Протягом минулого року Україна змогла призвати близько 200 тисяч новобранців, але діючі військові продовжують стверджувати, що цього недостатньо в нинішніх умовах. Про це повідомляє The Washington Post з посиланням на неназваних українських та західних посадовців.

"Хоча колишній головнокомандувач ЗСУ генерал Валерій Залужний закликав до мобілізації 500 000 осіб у 2024 році, президент Володимир Зеленський відкинув цю цифру як завищену. За оцінками українських і західних чиновників, Київ в кінцевому підсумку призвав близько 200 000 призовників. Зеленський також відмовився від пропозицій Білого дому щодо подальшого зниження призовного віку до 18 років», – йдеться у матеріалі.

Минулого року парламент України ухвалив нові мобілізаційні заходи, які знизили мінімальний призовний вік до 25 років. Але українські військовослужбовці кажуть, що призов відбувся надто пізно - коли підрозділи вже були сильно недоукомплектовані після місяців без заміни. За їхніми словами, дезертирів також побільшало, оскільки люди більше не йдуть воювати добровільно, а змушені.

Деякі солдати сказали, що вони також змирилися з тим, що західна військова допомога зменшується і, ймовірно, продовжуватиме зменшуватися і надалі. За словами військових, без цієї допомоги Україні бракує військових ресурсів, щоб відтіснити росіян. Росія зберігає артилерійську перевагу і зараз використовує нові самознищувальні безпілотники, які літають за допомогою оптоволоконних кабелів, що робить їх особливо смертоносними.

Читайте також: Зеленський заявив про зменшення кількості випадків СЗЧ та про необхідність збільшення ротацій

Нагадаємо, протягом листопада близько 6 тисяч військовослужбовців, які раніше самовільно залишили місця служби, повернулися до лав ЗСУ. Проте все більше мотивованих військових, які воюють від початку повномасштабної війни, вирішують піти у "самоволку". Чому? І що з цим робити? Про це писала Леся Литвинова в статті "Мобілізація і СЗЧ: доросла чесна розмова".