UA / RU
Підтримати ZN.ua

«Вона потрібна ще на вчора»: американські генерали закликали республіканців схвалити збільшення допомоги Україні

Генерали заявили, що Україна перебуває на критичному етапі війни і має всі шанси повернути окуповану територію

Двоє колишніх генералів закликали лідерів республіканців у Палаті представників Конгресу США відкласти політику вбік, в той час, як українські війська ведуть контрнаступ на російські війська, та швидко схвалити додаткову допомогу Україні, затребувану адміністрацією президента Джо Байдена. 

Генерал ВПС у відставці Філіп Брідлав, колишній Верховний головнокомандувач НАТО, та генерал-лейтенант у відставці Бен Ходжес, колишній головнокомандувач збройними силами США в Європі виклали свій заклик у листі до спікера Палати представників республіканця Кевіна МакКарті, повідомляє видання Stars and Stripes.

Читайте також: Байден заявив, що республіканці хочуть оголосити йому імпічмент, аби заблокувати роботу уряду

МакКарті стикається зі зростаючим тиском з боку ультраправих республіканців, які вимагають припинити допомогу Україні, і заявив, що не включить нещодавній запит Білого дому на додаткову допомогу в розмірі 24 мільярдів доларів до законопроекту про витрати.

«Зараз не час дозволяти партійній політиці заважати підтримці союзника, який бореться за свободу, а також за власне існування. Українці потребують нашої допомоги. Їм потрібна як військова, так і нелетальна допомога, і вони потребували її ще вчора», – написали Брідлав і Ходжес.

Читайте також: Республіканець Макконнелл: Контроль над допомогою Україні є безпрецедентним. Часто ми знаємо, як використовується техніка, "аж до серійного номера"

Генерали заявили, що Україна перебуває на критичному етапі війни і має всі шанси повернути окуповану територію, незважаючи на повільніший, ніж очікувалося, контрнаступ. 

Ці аргументи поділяє більшість республіканців в очолюваному демократами Сенаті, де лідер меншості Мітч Макконнелл, республіканець з Кентуккі, регулярно виступає з трибуни, даючи відсіч республіканським скептикам. Тим не менш, опозиція до надання більшої кількості зброї та грошей Україні зростає з боку республіканців, які стверджують, що США повинні зосередитися на внутрішніх пріоритетах, а не на зовнішніх війнах.

«Витративши частину річного військового бюджету США на безпекову допомогу, Україні вдалося вдвічі зменшити бойовий потенціал Путіна. Це значна та історична віддача від інвестицій, коли йдеться про нашу власну національну безпеку та інтереси, а також про інвестиції в захист від загроз, які Путін і Росія становлять для членів НАТО», – переконують республіканських скептиків Брідлав і Ходжес. 

Читайте також: Імпічмент Байдена дасть більше користі Білому дому, ніж республіканцям – POLITICO

Нагадаємо, лідер республіканської меншості у Сенаті Мітч Макконнелл заявив, що озброєння України – це не дискусія про абстрактні принципи чи філантропію. «Сполучені Штати озброюють Україну не з почуття милосердя. Ми підтримуємо дружню демократію, тому що це у наших прямих інтересах», сказав сенатор.

Раніше New York Times пояснювала, що гроші на допомогу Україні, яку хоче зупинити чи зменшити частина республіканців, йде на користь їхнім виборцям та створює робочі місця.