UA / RU
Підтримати ZN.ua

Війна в Україні триватиме у 2024 році і не завершиться перемогою жодної зі сторін — дані секретного аналізу Пентагону

Цього року мирних переговорів між Росією та Україною не очікується.

Війна між Україною та Росією закінчиться у 2024 році, при цьому жодна зі сторін не здобуде перемоги, але обидві відмовляться вести переговори про припинення конфлікту, пише The Washington Post із посиланням на оцінку Розвідувального управління Міністерства оборони США. Це є одним із найбільш конфіденційних серед опублікованих в Інтернет внаслідок витоку розвідувальних документів.

У довідці йдеться про те, що навіть якщо Україна відвоює «значну» кількість території та завдасть «неприйнятних втрат російським силам» — результат, який розвідка США вважає малоймовірним — ці досягнення не призведуть до мирних переговорів.

«Переговори щодо припинення конфлікту малоймовірні протягом 2023 року за всіма розглянутими сценаріями», — йдеться в документі, який раніше не розголошувався.

Заснована на ретельному вивченні Сполученими Штатами кількості військ, озброєння та обладнання кожної зі сторін оцінка може заохотити критиків війни, які закликають великі держави, такі як Сполучені Штати та Китай, наполягати на тому, щоб Київ і Москва припинили військовий конфлікт, який вже призвів до мільйонів вимушених переселенців та сотень тисяч убитих і поранених, і вирішували його шляхом переговорів.

Читайте також: WP: Витік документів США розповідає три головні і страшні історії про війну в Україні

Окрім прогнозу витратного відкритого конфлікту, нещодавно оприлюднений документ також передбачає те, як українські та російські військові лідери відповідатимуть на виклики на полі бою, і прогнозує, що рік завершиться тим, що обидві сторони досягнуть лише незначних територіальних здобутків через брак військ і боєприпасів для  здійснення ефективних операцій.

Такий глухий кут, коли жодна сторона не досягає вирішальної переваги, описується в документі як «найбільш ймовірний сценарій».

«Для української сторони триваюча війна на виснаження призведе до розчарування всередині країни та критики ведення війни, збільшуючи ймовірність зміни керівництва», — йдеться в документі.

Водночас, з документу незрозуміло, чи йдеться про зміну політичного керівництва, чи військового.

Патова ситуація також призведе до того, що Україна проведе повну мобілізацію населення, передбачається в документі. Водночас вона, ймовірно, також посилить удари по російській території, що викликає занепокоєння деяких офіційних осіб США, які побоюються, що такі атаки можуть змусити президента Владіміра Путіна до ескалації, або дати Китаю привід почати надавати летальну підтримку Росії.

Щодо російської сторони, то безвихідь змусить Москву задіяти «скорочені резерви через зменшення бойової потужності», йдеться в документі. Кремль також, ймовірно, прискорить зусилля з інтеграції захоплених територій до Росії.

Міністр оборони США Ллойд Остін наголосив, що його держава буде розслідувати ймовірний витік таємної інформації розвідки до того часу, поки не встановить, хто це зробив

Офіційний Київ, як і деякі експерти, вважає, що витік секретної інформації з Пентагону є дезінформацією. Міністр оборони Олексій Резніков назвав його вміст сумішшю правдивої, неправдивої та застарілої інформації.