UA / RU
Підтримати ZN.ua

У Німеччині висловили свою думку щодо далекобійних ударів ЗСУ по Росії: "Міжнародне право це дозволяє"

Сама ж ФРН досі відмовляється відправити захисникам власні далекобійні ракети Taurus через страх ескалації. 

Рішення про ураження ЗСУ цілей на території Росії за допомогою західних далекобійних ракет повинні ухвалювати країни, які постачають українській державі відповідне озброєння, вважає міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус, повідомляє Tagesschau. Він додав, що таке рішення можливе, адже міжнародне право не забороняє Україні йти на це в рамках самооборони. 

Міністр припустив, що США та Британія сьогодні перебувають на межі того, аби дозволити ЗСУ такі далекобійні удари. 

"Союзники, які поставили цю зброю, можуть вільно вирішувати", – заявив Пісторіус. 

Сама Німеччина досі не ухвалила рішення про постачання ЗСУ власних далекобійних ракет Taurus. У США сподіваються, що на це Берлін надихне відправка ЗСУ ATACMS. До того ж про те, що час для такого кроку настав, сигналізує й опозиція ФРН. 

Читайте також: Головна редакторка Bild: У Німеччини є лише один варіант реакції на можливий замах на главу Rheinmetall — Taurus для ЗСУ

Нагадаємо, за даними The Times, США дозволять ЗСУ далекобійні удари по території Росії, але лише за допомогою британських ракет Storm Shadow і французьких Scalp, адже у Лондоні та Парижі підтримують такий крок. Проте на застосування американських ATACMS заборона збережеться, оскільки у Вашингтоні все ще бояться ескалації. Це питання американський лідер Джо Байден та британський прем'єр Кір Стармер обговорюватимуть сьогодні у Нью-Йорку.

Про те, чому союзники не дозволяють Україні бити по Росії далекобійною зброєю та коли США все ж таки ухвалять необхідне для Києва рішення, розповідає Володимир Кравченко у статті "Далекобійні ракети. Шість причин, через які США не дають Україні бити вглиб Росії".