UA / RU
Підтримати ZN.ua

Спецпредставнику Китаю Лі Хуею показали у Києві уламки збитої ракети з КНДР

В Офісі президента заявили, що важливо, щоб китайські партнери отримували інформацію «з перших вуст»

7 березня спеціальний представник Китаю з питань Євразії Лі Хуей відвідав Україну та зустрівся з представниками української влади. Він спілкувався з главою Офісу президента Андрієм Єрмаком, його заступниками, представниками Міноборони, першим віце-прем’єр-міністром й міністеркою економіки Юлією Свириденко та міністром закордонних справ Дмитром Кулебою. Про зустріч із президентом Володимиром Зеленським інформації немає. Це вже другий візит Лі до України. Як і минулого разу, він відвідує під час дипломатичного турне Москву, Київ та декілька столиць Європи, збираючи думки щодо російської війни проти України.  

«Ми цінуємо партнерство з Китаєм і сподіваємося, що сьогоднішні перемовини стануть ще одним кроком до поглиблення та зміцнення наших відносин. Дуже важливо, щоб ви почули про ситуацію на фронті, про те, що відбувається та де ми перебуваємо, з перших вуст», – сказав Лі Єрмак, повідомляє пресслужба Офісу президента.  

Читайте також: Китайська торгівля відновлюється, зокрема, завдяки експорту до Росії — FT

Китайську делегацію поінформували про ситуацію на полі бою, функціонування «зернового коридору», повернення військовополонених, захист прав цивільних заручників і повернення депортованих Росією українських дітей.

Також китайській делегації продемонстрували зразки уламків збитої ракети виробництва КНДР, а також інші елементи засобів ураження, які передаються Росії з третіх країн (ОП не уточнювало у повідомленні з яких саме і чи був серед них Китай) та які використовуються для атак по території України.

Єрмак також розповів Лі Хуею про те, як відбувається підготовка до першого Глобального саміту миру у Швейцарії. Він наголосив на важливості якомога ширшої підтримки всіма країнами світу Української формули миру (представник Китаю був присутнім на переговорах щодо української Формули миру лише один раз – у Саудівській Аравії, після чого Пекін пропустив зустрічі на Мальті та у Швейцарії).

Читайте також: Армія РФ використовує китайські гольф-кари під час штурмів

Нагадаємо, 4 березня спецпредставник Китаю Лі Хуей відвідав Брюссель, де провів зустріч з високопосадовцями Європейської служби зовнішніх справ. ЄС закликав Китай контролювати потоки товарів подвійного призначення до РФ.

Після візиту Лі Хуея до Москви МЗС РФ, реагуючи на можливе проведення глобального саміту щодо впровадження української Формули миру, заявило, що «будь-яке обговорення політико-дипломатичного врегулювання неможливе без участі Росії та врахування її інтересів у сфері безпеки». 

За словами глави Офісу президента України Андрія Єрмака, Росія на саміт буде запрошена лише в одному випадку – щоб прийняти спільний план, який передбачає відновлення територіальної цілісності України у міжнародно визнаних кордонах 1991 року.