UA / RU
Підтримати ZN.ua

ПВК «Вагнер» намагається купувати зброю транзитом через Малі – Держдеп США

Постачальників Держдеп не називає, але заявляє, що «незабаром матиме, чим поділитися»

Державний департамент США 22 травня заявив, що російська ПВК «Вагнер», яка використовується для захоплення Бахмута, намагається приховати свої спроби з придбання військової техніки для використання в Україні. Також у Держдепі додають, що Вашингтон був поінформований про те, що найманці намагаються перемістити цю техніку через Малі – щоб допомогти Росії у її війні з Україною, передає Reuters.

ПВК «Вагнер» готовий використовувати фальшиві документи для таких операцій, заявив речник Держдепу Метью Міллер під час брифінгу для журналістів.

«Є ознаки того, що «Вагнер» намагається придбати військові системи в іноземних постачальників і переправити цю зброю через Малі в якості третьої сторони. Наразі ми не бачили жодних ознак того, що ці закупівлі були завершені або здійснені, але ми уважно стежимо за ситуацією», – сказав Міллер.

Речник повідомив, що Вашингтон запровадив санкції проти низки осіб і організацій, які підтримують військові операції «Вагнера», і сказав, що Сполучені Штати незабаром матимуть чим поділитися.

Читайте також: "Вагнерівці", що повернулися з війни, вже тероризують росіян рейдерством

Західні країни висловлюють занепокоєння щодо діяльності «Вагнера» в Малі з кінця 2021 року. Західноафриканська країна, лідери якої захопили владу в результаті перевороту, і Росія раніше стверджували, що російські війська там є не найманцями, а інструкторами.

Нагадаємо, що у квітні цього року щонайменше двічі повідомлялося про спроби ПВК «Вагнер» закуповувати зброю через Малі. Обидва рази ці дані були отримані з так званих «документів з витоку Пентагону». На початку лютого «вагнерівці» зустрілися з турецькими контактами та повідомили, що президент Малі може придбати зброю в Туреччині від імені ПВК «Вагнер» ніби задля роботи у Малі. У цих же документах повідомлялося, що Китай відмовив «вагнерівцям» у продажу зброї. 

Раніше повідомлялося, що в Інституті дослідження війни (ISW) вважають, що після Бахмута «вагнерівці» навряд чи зможуть продовжувати наступальні дії на будь-якому іншому напрямку – через втрати.