Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван на Всесвітньому економічному форумі у Давосі виступив зі спеціальним посланням щодо світових подій та приділив значну увагу війні в Україні, яку почала Росія. За його словами американська стратегія зараз полягає у позбавленні Росії доступу до критичних ресурсів й наданні Україні технологій, які б змінили ситуацію на полі бою.
«[Путін] недооцінив людей, які протягом двох років за підтримки коаліції з понад 50 партнерів на чолі зі Сполученими Штатами підтримували народ України в боротьбі з противником, економіка якого в 10 разів більша, населення втричі більше, а армія колись була другою найкращою у світі. Два роки по тому Путін не лише зазнав невдачі у своєму імперіалістичному прагненні підкорити країну, але й своїм вторгненням зміцнив український суверенітет. Він прагнув знищити але зміцнив НАТО. В той час як він намагався послабити НАТО, його дії збільшили наші ряди», – сказав Салліван під час виступу у Давосі 16 січня.
Салліван зазначив, що «боротьба ще не закінчена», оскільки «допомога Китаю мобілізувала російську оборонну промисловість, поставивши економіку країни на військові рейки», а також «Росія прагне отримати більше зброї як від Північної Кореї, так і від Ірану».
«Ми працюємо над тим, щоб забезпечити двопартійну підтримку необхідних ресурсів для надання Україні зброї. Це потребує того, щоб ми нарощували нашу власну оборонно-промислову базу, водночас позбавляючи Росію доступу до критично важливих ресурсів. Ми також впроваджуємо інновації. Це критичний момент у роботі з нашими партнерами, і особливо з приватним сектором, щоб допомогти Україні вирішити ключові технологічні виклики і розвиватися на полі бою», – розповів радник президента США.
Нагадаємо, Bloomberg повідомив, що Салліван, під час розмови з українським президентом Володимиром Зеленським у Давосі, попередить його, що Білий дім хоче, аби Україна змінила стратегію боротьби з російськими військами, перейшовши від нападу до оборони. Раніше агентство зазначило, що у США вимагатимуть від Зеленського «чіткішого плану боротьби» з російським вторгненням.