UA / RU
Підтримати ZN.ua

Повномасштабна війна поставила крапку в баченні українців і росіян як одного народу – Клімкін

«Єдиний народ» тепер сприймається лише як фраза з російської пропаганди.

Повномасштабне вторгнення армії Росії на територію України в лютому 2022 року поставило крапку у баченні українців і росіян як одного народу, це змінилося на розуміння двох різних народів, хоч і пов’язаних спільною історією, пише співзасновник Центру національної стійкості та розвитку, міністр закордонних справ України (2014–2019) Павло Клімкін у статті «Поразка Росії: чого "боїться" Захід і що треба робити Україні».

За його словами, на Заході це - остаточна крапка, інші країни світу є складнішими, але там теж пройдено точку неповернення. 

Читайте також: Клімкін: Посилити захист України від РФ можна кількома методами, але головне – стратегічно послаблювати агресора

«Теза про «єдиний народ» тепер сприймається як ідеологічна легенда «русского міра». Щонайменше на Заході та в Азії. Це дуже відчутно по дискусіях з елітами як ключових гравців - Китаю та Індії, так й інших азійських країн. Африка та Латинська Америка складніші, але «в процесі», точніше, на самих його початках. Це означає, що ментальна основа для російської концепції «умовної незалежності України» і необхідності її перебування у виключній зоні російського впливу вже не працює. Не повністю і не для всіх, але в цілому не працює», - пояснив Клімкін.

Водночас, за його словами, переконати деякі незахідні країни діяти на користь України буде непросто, оскільки їм важливо лише те, як ця війна вплине загалом на світ, а не страждання самих українців.

Також у статті Клімкіна наголошується, що Путін бачить Україну як «штучну реальність» і завжди хотітиме її зруйнувати.