UA / RU
Підтримати ZN.ua

Постачання зброї Україні у 2025 році під загрозою — Bloomberg

Криза, пов'язана з браком ресурсів у союзників, виникає в небезпечний для України момент.

Люди, знайомі з цим питанням повідомляють, що постачання зброї Україні в наступному році перебуває під загрозою, оскільки деякі союзники намагаються залучити фінансування, а інші ухиляються від збільшення витрат для допомоги Києву. 

Україна намагається переконати західних союзників виконати свої обіцянки щодо постачання зброї, адже військова машина Росії випереджає здатність Києва придбати вкрай необхідні боєприпаси, ракети та інше обладнання для відбиття атак. Один зі співрозмовників зазначив, що економіка Росії знаходиться "в стані війни", тоді як союзники України — ні, пишуть кореспонденти Bloomberg.

Читайте також: У Німеччині просять "сотні мільйонів євро" на поставку зброї і запчастин в Україну

Значна частина військової підтримки України у 2025 році пов'язана з угодою G7 з надання кредитів на суму 50 мільярдів доларів за рахунок прибутку, отриманого від заморожених активів російського Центрального банку.

Союзники все ще обговорюють деталі цієї угоди, і США хочуть отримати гарантії того, що Угорщина не блокуватиме заходів Європейського союзу. Остаточна сума може виявитися меншою, якщо домовленість не буде досягнута.

Читайте також: Союзники змушують Україну думати про план "Б" у війні з Росією — WSJ

"Але навіть якщо угоду буде досягнуто, 50 мільярдів доларів все ж буде недостатньо, щоб підтримати потреби України протягом ще одного року війни й, на думку людей, союзники повинні будуть вийти за рамки цього фінансування", — зазначають кореспонденти.

Український уряд прогнозує, що у 2025 році бюджетний дефіцит становитиме 19% валового внутрішнього продукту, а для його подолання потрібно близько 35 мільярдів доларів, заявив минулого місяця прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Понад половина цієї суми надійде від Міжнародного валютного фонду та допомоги ЄС, а для заповнення залишку потрібно близько 15 мільярдів доларів, що, за словами чиновників, також може потребувати залучення додаткових кредитів від країн G7.

Читайте також: Зовнішнє фінансування України: скільки надійшло в березні

Водночас обіцянки союзників по НАТО продовжують надходити. Байден оголосив про виділення Україні майже 8 мільярдів доларів нової військової допомоги й планує скликати зустріч на рівні лідерів ключових союзників для координації додаткової підтримки під час свого візиту в Німеччину наступного місяця.

Раніше міністр збройних сил Великої Британії Люк Поллард заявив, що на складах західних союзників майже не залишилося зброї — майже всю зброю Британії за більш ніж два з половиною роки бойових дій передали Україні. Він також наголосив на необхідності нарощування виробництва зброї.