UA / RU
Підтримати ZN.ua

Посол Макеєв пропонує захищати судна в Чорному морі за прикладом захисту від піратів у Африці

На його думку, таку підтримку судноплавству міг би надати і Північноатлантичний Альянс.

Посол України в Німеччині Олексій Макеєв вважає, що партнери могли б допомогти нашій державі захистити судна, які перевозитимуть продовольство Чорним морем, від військ Росії за аналогією із боротьбою з піратством поблизу берегів Африки. Таку думку на тлі виходу РФ із "зернової угоди" він висловив під час інтерв’ю німецькому виданню Rheinische Post.

Макеєв зазначив, що вільне мореплавання в міжнародних водах відповідає інтересам будь-якого капітана чи судноплавної компанії та фактично будь-якої країни. За даними дипломата, Україна має зерно для 400 мільйонів людей, яке здатна транспортувати в багато держав світу.

"Зараз Росія відрізала всі ці шляхи. Дунаю, залізниці та автомобільної дороги тепер буде недостатньо. Якби НАТО захищало українські вантажні та торгові судна, що прямують у Чорному морі, це було б дуже добре, подібно тому, як НАТО і ЄС захищають або захищали морські шляхи від піратства в Середземному морі чи на Африканському Розі. Наразі жодне судно не почувається безпечно та вільно в Чорному морі", – зазначив посол України.

Читайте також: Путін зірвав зернову угоду, тому що в ООН почали просувати ослаблення санкцій - експерти

Раніше в Білому домі заявили, що США та союзники не обговорюють можливість супроводу суден з українським зерном у Чорному морі, однак шукають інші шляхи перевезення зерна – наземним або річковим способом.

У понеділок, 31 липня, українська та хорватська сторони досягли домовленості щодо можливості використання портів Хорватії на Дунаї та в Адріатичному морі для експорту нашого зерна на тлі виходу Росії з Чорноморської зернової ініціативи. До цього три Балтійські країни – Литва, Латвія та Естонія – запропонували використовувати свої порти для безпечного транспортування зерна з України.

РФ – давній конкурент України з постачання зерна на світові ринки. Користуючись нагодою, підступний агресор намагається позбавити Україну чорноморського шляху експорту зерна. Чому в нього це не вийде за жодних обставин, читайте в статті Лариси Гук "Експорт зерна: РФ не вдасться витіснити Україну з ринків продовольства".