UA / RU
Підтримати ZN.ua

Politico: У Конгресі хотіли обкласти Росію санкціями і збільшити потік зброї в Україну ще до вторгнення

За словами сенатора-республіканця, в Білому домі вважали, що це було б надто провокативно.

Ще до вторгнення Росії в Україну в США був постійний тиск з боку Конгресу, який вимагав зробити більше, зробити щось іще або раніше. Були розмови про те, щоб запровадити санкції проти Росії до початку війни. Але у Білому домі вважали: якщо молот санкцій може якимось чином відбити у Владіміра Путіна бажання починати вторгнення, тоді не варто застосовувати його надто рано.

Втім, сенатор від Республіканської партії Ліндсі Грем сказав Politico, що превентивне застосування санкцій проти Росії було «можливістю змінити російські розрахунки, якою ми не скористалися». Також він вважає, що Україну потрібно було забезпечити зброєю заздалегідь.

«Я думав, що стягування сил і погроз розчленувати демократичну країну було вже достатньою причиною, щоб запровадити санкції проти Росії», - сказав Грем.

У свою чергу Ліз Трасс, яка на той час обіймала посаду міністра закордонних справ Великої Британії, пояснила, що логіка полягала в тому, щоб загроза санкцій стала фактором стримування.

Читайте також: Блінкен намагався випитати у Лаврова, навіщо Росії війна з Україною

«А якщо ви вже запровадили їх, де ж тоді стримування? На мою думку, озираючись в минуле, можна сказати, що відмова від серйозних дій в 2014 році або перед тим - ось це була проблема. Напевне, восени 2021 року вже було надто пізно», - сказала Трасс.

У свою чергу, сенатор Грем наполягає, що в Конгресі була велика двопартійна підтримка для запровадження превентивних санкцій, щоб стримати Росію. Крім того, конгресмени хотіли почати постачання зброї Україні, а саме більше ракет Javelin і іншого оборонного озброєння.

«Я пам’ятаю, як говорив з адміністрацією, з Ентоні Блінкеном і Джейком Салліваном. І в адміністрації була репліка: «Ми не хочемо бути надто провокативними». Кожного разу адміністрація відштовхувала зусилля, націлені збільшити ціну вторгнення ще до того, як воно почалося», - сказав республіканець.

У свою чергу, заступник міністра оборони США Колін Каль пояснив, чому Україна не отримала велику допомогу до початку вторгнення Росії. За його словами, в Вашингтоні боялися, що така допомога підштовхне Москву пришвидшити втілення своїх зловісних планів.