UA / RU
Підтримати ZN.ua

Кремль відмовився від планів наступу, натомість стоятиме і тягтиме час — Bloomberg

Кремль побоюється, що нова мобілізація буде політично непопулярною, тому відмовляється від планів наступу.

Кремль не зміг досягти значного успіху на Сході України, тож відмовився від планів подальшого наступу і зосередиться на стримуванні контрнаступу Києва, який, як очікується, розпочнеться незабаром, пише Bloomberg.

За даними джерел видання, налаштовуючись на тривалу боротьбу,  цього року Кремль прагне залучити до свого війська 400 тисяч солдатів-контрактників.

Широка кампанія з вербування дозволить Кремлю уникнути чергової примусової мобілізації призовників напередодні виборчої кампанії з переобрання президента Владіміра Путіна. Призов минулої осені похитнув громадську довіру та спровокував втечу з країни мільйона росіян.

Незважаючи на своє становище на полі бою та політичні виклики, Путін дав зрозуміти, що Росія готова до виснажливої тривалої війни у сподіванні на те, що в разі, якщо Україні не вдасться досягти під час наступу серйозних результатів, підтримка Києва з боку Заходу ослабне.

Читайте також: Росія щомісяця мобілізує по 20 тисяч людей — розвідка

У той час як багато хто в російському уряді та всередині кремлівських еліт сумніваються, чи здатна Росія перемогти, крило спецслужб, за даними джерел, досі наполягає на продовженні  війни, яку вони вважають екзистенціальною, та вкладають цю ідею у вуха Путіна.

Цього місяця Путін завоював сильну публічну підтримку з боку президента Китаю Сі Цзіньпіна, який під час візиту до Москви пообіцяв зміцнювати відносини між країнами.В приватному порядку офіційні особи Кремля оцінили візит оптимістично, незважаючи на відсутність оголошених угод. На їх думку, публічна підтримка Сі Цзіньпіна є важливою ознакою. Між тим, Китай, офіційно не зобов’язався надавати Москві летальну допомогу. 

Читайте також: WP: Сі Цзіньпін їздив в Москву, щоб врятувати Путіна від поразки у війні з Україною

За словами українських і західних офіційних осіб, майже всі 300 тисяч мобілізованих восени росіян зараз знаходяться на полі бою, однак Росії за останні місяці не вдалося взяти жодного великого міста.

Читайте також: Щонайменше одна тисяча російських зеків загинули на війні Росії проти України – ЗМІ

Тим часом Україна у найближчі місяці планує розпочати великий контрнаступ за участі військ, які щойно пройшли вишкіл в Європі та США, з використанням нещодавно поставлених танків, бронетехніки та іншої зброї. За словами офіційних осіб США, Київ може спробувати прорвати російські кордони та розірвати сухопутний міст, який зараз з’єднує Крим із материковою частиною Росії.

Читайте також: Росія може мобілізувати ще до мільйона людей — розвідка Німеччини

Для поповнення та розширення своїх лав Росія вже розпочала призовну кампанію для контрактників. Регіональні чиновники отримали квоти для набору та виписують повістки потенційним добровольцям з’явитись до призовних комісій.

SOTA

Передусім, влада орієнтується на ветеранів і сільських жителів.

Але деякі офіційні особи вважають, що мета залучити 400 тисяч солдатів-контрактників цього року, швидше за все, є нереальною. Це приблизно дорівнює загальній кількості професійних військ, які Росія мала до початку вторгнення 24 лютого 2022 року. 

«За нинішніх обставин я не думаю, що вони змушуватимуть людей йти до війська, за винятком, можливо, затятих патріотів або людей, які позбавлені економічних можливостейЯ не бачу у них потенціалу для ще одного великого  вторгнення  в Україну, поки вони не перейдуть до економіки воєнного часу та воєнного стану», — вважає Дара Массікот, старший дослідник політики в RAND Corp. і колишня аналітикиня російського військового потенціалу в Міністерстві оборони США. 

За словами джерел, Кремль поки що не готовий на це, особливо напередодні виборів, які відбудуться вже наступної весни і на яких Путін, як очікується, балотуватиметься на п’ятий термін. Хоча Кремль міцно контролює політичну систему, чиновники стурбовані тим, що такі кроки, як мобілізація, можуть ускладнити їхні зусилля здобути гучну перемогу на виборах.

Кількість добровольців цього року відстає від рівня попередніх років, вважає незалежний російський військовий аналітик Павєл Лузін, який є залученим науковим співробітником Школи права та дипломатії Флетчера при Університеті Тафтса.

У грудні міністр оборони Сергій Шойгу заявив, що до кінця 2023 року Росія збільшить кількість військовослужбовців за контрактом до 521 тисячі проти 405 тисяч до вторгнення. Контракт зазвичай укладається на три роки і для підтримання кількості військовослужбовців потрібен постійний потік новобранців для поповнення лав  навіть без бойових втрат, яких Росія зазнає в Україні.

Читайте також: Чорна мітка: що відбувається в оточенні Путіна

Наприкінці минулого року Путін схвалив план збільшення чисельності російської армії до 1,5 мільйона з нинішніх 1,15 мільйона. Очікується, що це станеться  до 2026 року.

У вересні минулого року Шойгу заявив, що Росія має у своєму розпорядженні 25 мільйонів резервістів, хоча спочатку призвала лише трохи більше 1% з них.

«У них закінчується броньована техніка, але вони думають, що у них є величезний резерв персоналу», — говорить Массікот.

Українські чиновники, в свою чергу, бачать обмеження здатності Росії продовжувати боротьбу, оскільки запаси зброї у неї скорочуються, а санкції обмежують можливості для відновлення її кількості.

«Вони можуть вести цю війну упродовж цього року — максимум до кінця 2024 року», — заявив заступник голови військової розвідки України Вадим Скібіцький