UA / RU
Підтримати ZN.ua

Глава МВС Естонії допустив допомогу з мобілізацією українців

В Естонії проживають приблизно 7500 громадян України призовного віку.

Міністр внутрішніх справ Естонії Лаурі Ляенеметс заявив, що за необхідності Таллінн готовий допомогти Україні з мобілізацією її громадян. Про це повідомляє Postimees.

За словами міністра, в Естонії наразі проживає близько 7500 громадян України призовного віку. Але, додав він, важливо розуміти, що багато хто з них звільнений від мобілізації. Наприклад, мобілізація не стосується українців, які постійно проживають за кордоном, але може торкнутися тих, хто приїхав до Естонії після повномасштабної війни і нині залишається в країні із тимчасовою посвідкою на проживання.

Читайте також: Що може змінитися в питаннях мобілізації та служби в Україні: оновлені напрацювання законопроєкту

“За українським законодавством від мобілізації також звільняються батьки-одинаки, батьки щонайменше трьох дітей, батьки дітей з інвалідністю та люди, які доглядають близьку людину. Тобто критеріїв, за якими людина не підлягає мобілізації, досить багато”, - пояснив Ляенеметс.

Відповідно до міжнародного права Україна не має можливості мобілізувати своїх громадян, які проживають в Естонії, оскільки для цього потрібна угода між державами, додав міністр. 

Він має намір офіційно повідомити владі України, що якщо вона планує призвати українських громадян в Естонії до армії, то Таллінн готовий укласти такий договір з Києвом.

“Естонія не залишиться осторонь. Ми із задоволенням готові укласти такий договір та допомогти Україні. Ми маємо уявлення про те, де в Естонії проживають ці люди. Ми готові сприяти доставці цих людей з Естонії до України, якщо вони цього потребують”, - додав міністр.

Читайте також: Ще в одній країні ЄС заявили, що не змушуватимуть повертатися українців для служби в ЗСУ

Нагадаємо, німецький таблоїд Bild опублікував інтерв'ю з міністром оборони України Рустемом Умєровим, у якому очільник Міноборони заявив, що військовозобов'язані чоловіки від 25 до 60 років, які під час повномасштабної війни виїхали за кордон, повинні будуть з'явитися в призовні пункти, бо інакше їх чекатимуть штрафи.

Після публікації в Міноборони України уточнили, що німецьке видання змінило акцент у словах міністра. У відомстві зауважили, що Умєров загалом говорив про рекрутинг і необхідність донести до українців за кордоном, як важливо їм приєднатися до війська і ніяких обговорень механізмів призову до лав ЗСУ з-за кордону наразі немає.