Генеральний прокурор України Андрій Костін зазначив, що вище російське командування повинно постати перед судом за вторгнення в Україну навіть за тих умов, якщо цих людей не зможуть заарештувати та відправити до суду особисто. На його думку, запланований трибунал щодо злочину агресії має проводити заочні засідання. Слова Костіна цитує Reuters.
"Я вважаю, що він може бути (проведений) заочно, тому що важливо забезпечити правосуддя щодо міжнародних злочинів, навіть якщо винні не перебувають на лаві підсудних", - зауважив генпрокурор.
Агенство зазначає, що хоча МКС може переслідувати людей за воєнні злочини, злочини проти людяності та геноцид в Україні, він не може переслідувати за злочин агресії. Причина - юридичні обмеження. Саме через це у світі зростає підтримка створення спеціального трибуналу, який би переслідував вище керівництво Росії саме за війну проти України.
Поруч з цим варто зазначити, що міжнародні суди рідко застосовують практику здійснення заочного судочинства. Що стосується суду в Гаазі, то його правила конкретно стверджують, що підозрюваний повинен перебувати в залі під час засідання.
Нагадаємо, 17 березня Міжнародний кримінальний суд в Гаазі видав ордер на арешт російського президента Владіміра Путіна та омбудсмена РФ з прав дитини Марії Львової-Бєлової за співучасть у викраденні дітей з України. Як наслідок, у 123 країнах, які ратифікували Римський статут, вони повинні бути заарештованими, після чого їх мають передати до суду.
Президент України Володимир Зеленський вже назвав це рішення МКС тим, з якого "почнеться історична відповідальність". Головний прокурор суду в Гаазі Карім Хан також заявив, що ніхто не має відчувати безкарність, в тому числі й Путін. А от у Москві традиційно натякнули, що для РФ такі міжнародні рішення нічого не означають, назвавши це "актом агресії" США та Європи проти Росії.