У поглядах Пентагону та Держдепу США на постачання зброї в Україну існують розбіжності, які й гальмують цей процес, пише видання Politico. Неназваний американський чиновник розповів ЗМІ, що ці дві структури "рухаються з різною швидкістю на основі різних точок погляду" в цьому питанні.
"Держдеп шукає можливості, Міністерство оборони – загрози. Люди з Міністерства оборони сказали б, що їм потрібно подумати про плюси та мінуси кожного рішення щодо зброї, і ця відповідальність лягає на них" – пояснив співрозмовник журналістів.
ЗМІ наводить приклад - далекобійні ракети ATACMS. Пентагон спершу опирався тому, аби постачати їх Україні, пояснюючи це відсутністю зайвих одиниць у власних запасах.
У США вважають, що керівництво Пентагону дотримується обдуманого та керованого підходу до оцінки потреб України на фронті. Втім, у самому Міноборони пояснюють, що першочергове завдання відомства - дати ЗСУ те, що їм потрібно для поточної боротьби.
Нагадаємо, лідер республіканської меншості в Сенаті Мітч МакКоннелл підтвердив важливість продовження підтримки України, підкресливши її відповідність інтересам США та наголосивши на "мінімальних витратах". Ба більше, він впевнений, що допомога ЗСУ позитивно впливає на економічну ситуацію та військовий потенціал самих Штатів.