У випадку, якщо українські війська не проламають російську лінію оборони, на Київ може чекати чеченський сценарій. Не в останню чергу - як один із наслідків зміни настроїв на Заході, вважає ветеран 2014го та волонтер періоду Чеченських воєн, екскомандир роти батальйону "Айдар", науковець Євген Дикий.
Після провалу в Херсоні та на Харківщині ворог активізував в своєму інфополі наративи про "бойову нічию", адже у версію про "непереможну Росію" вже ніхто не вірить, - зазначає Дикий в коментарі 24 каналу. Проте не варто забувати, що і в Чечні росіяни початково були розбиті (Перша чеченська війна). І лише внаслідок Другої Москві вдалось де-юре підкорити Грозний. Однак така нічия, як вважає боєць, - зовсім поганий сценарій для Києва:
"Це катастрофічний варіант. Для нас це означає програш війни. Росіяни це чудово розуміють. Це чеченський варіант, коли вони програли першу війну у Чечні, підписали мир, але виключно для того, щоб виграти час і підготуватися до другої чеченської війни. Це виграш часу, щоб остаточно нас знищити", – пояснив він.
Дикий також висловився про вихід ЗСУ до Азовського узбережжя. На жаль, не все залежить від українських оборонців. Західна допомога, потужна зброя та авіація, як F-16 – це основний ключ до прориву на цьому напрямку.
Ситуацію ускладнює також те, що восени Кремль спробує мобілізувати ще 300 – 400 тисяч росіян. Також є ще один ризик, якщо ЗСУ не вдасться проломити лінію оборони ворога.
"Якщо нам не вдасться проломити їхню лінію оборони, такий ризик є. Треба розуміти, що ресурсів, з якими ми почали цю кампанію, насправді недостатньо. Вони (росіяни) розуміють значення цієї кампанії. У них зараз стоїть вказівка кинути туди всі їхні резерви. Якщо ми не прориваємось, нашою проблемою буде зміна настроїв у наших союзників".
Дикий також дає зрозуміти, що один з ключів до того, аби союзники не розчарувались результатами контрнаступу лежить саме на Заході. Зокрема, йдеться про винищувачі F-16, яких ЗСУ чекають вже довгий час.