UA / RU
Підтримати ZN.ua

Бронювання працівників: які підприємства мають на це право

В Україні для підприємств діють певні правила бронювання співробітників. 

Через військове вторгнення РФ в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. У 2023 році Кабмін оновив правила бронювання військовозобов'язаних осіб, ухваливши постанову №76 «Деякі питання реалізації положень Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» щодо бронювання військовозобовʼязаних на період мобілізації та на воєнний час». У пресслужбі Мінагрополітики розповіли, які підприємства можуть бронювати працівників та що змінилося у порядку бронювання.

Хто має право на бронювання від мобілізації

Відповідно до нових правил, керівники мають подавати списки на своїх працівників, якщо їх установа, підприємство або організація підходить під одне з визначень:

Читайте також: Відстрочка від призову: чи має на неї право військовозобов'язаний після операції

Критично важливе підприємство: як отримати цей статус

Щоб отримати статус критично важливого підприємства, необхідно відповідати трьом і більше критеріям, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України № 76:

Також, це можуть бути:

Читайте також: Мобілізація в Україні: які вимоги до стану здоров’я є у різних родах військ

Підприємство звертається до центрального органу виконавчої влади, іншого державного органу, органу державного управління, який поширюється на всю територію України або обласної військової адміністрації.

Додаються копії підтвердних документів, а також інформація про подання підприємством в установленому законодавством порядку податкової звітності за останній календарний квартал, що підтверджується:

Читайте також: Мобілізація в Україні: коли можуть анулювати бронювання працівника

Куди необхідно подавати списки на бронювання

Підприємства, установи і організації, які мають мобілізаційні завдання (замовлення), подають список до органу державної влади, іншого державного органу, який встановив (довів) мобілізаційне завдання (замовлення). Як правило, це обласні військові адміністрації чи районні військові адміністрації.

Підприємства, установи і організації, які здійснюють виробництво товарів, виконання робіт і надання послуг, необхідних для забезпечення потреб ЗСУ, інших військових формувань, подають список до центральних органів виконавчої влади, що здійснюють керівництво ЗСУ, іншими військовими формуваннями, в інтересах яких вони здійснюють виробництво товарів, виконують роботи, надають послуги.

Підприємства, установи і організації, які є критично важливими для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період, подають список до центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у відповідній сфері, або відповідної обласної, Київської та Севастопольської міської держадміністрації, військової/цивільно-військової адміністрації, на території якої вони знаходяться.

Раніше ми писали, що в Україні охочих служити за контрактом хочуть перевіряти на профпридатність.