Збір підписів за винесення законопроєкту про допомогу Україні, Ізраїлю та іншим партнерам США на розгляд у Палаті представників Конгресу в обхід спікера можуть розпочати вже цього тижня, якщо сам спікер Майк Джонсон до того часу не поставить його на голосування. Про це сказав конгресмен-республіканець Браян Фіцпатрік у середу, 6 лютого, повідомляє “Голос Америки”.
Фіцпатрік застеріг, якщо Палата представників не дійде консенсусу щодо законопроєкту, альтернативою ризикує стати поразка України та слабкість безпеки на кордоні США.
“Ми не можемо допустити, щоб це сталося", - додав конгресмен.
Білий дім та частина законодавців у Палаті активізують заклики до Джонсона винести на голосування законопроєкт про допомогу Україні.
За словами Фіцпатріка, він працює з офісом Джонсона, щоб подати законопроєкт на розгляд Палати через регулярні канали. Але якщо Джонсон відмовиться, то збір підписів за петицію про голосування в обхід спікера розпочнеться уже в п’ятницю, 8 березня. Конгресмен упевнений, що його ініціатива зможе отримати необхідних 218 підписів.
Сенат США після тривалої затримки, все-таки схвалив законопроєкт про допомогу Україні, однак документ повинні підтримати обидві палати Конгресу, щоб президент США зміг підписати його як закон. Але противники надання допомоги Україні в межах Республіканської партії є потужною фракцією в Палаті представників, де республіканці мають вузьку більшість. Колишній президент-республіканець Дональд Трамп, який має потужний вплив на свою партію, також виступає проти допомоги Києву.
Джонсон блокував ухвалення законопроєкту, опинившись між широким колом республіканців, які підтримують допомогу Україні, і правою фракцією, яка рішуче виступає проти неї. Деякі республіканці в Палаті представників вже погрожували, що спробують усунути його з посади, якщо він поставить документ на голосування.
У Конгресі обговорюють варіант спеціальної процедури про винесення законопроєкту з фінансування для України, Тайваню та інших партнерів США на голосування в Палаті в обхід спікера, щоб прискорити схвалення допомоги Києву.
Чи є надія на розблокування допомоги Україні та які ще існують варіанти підтримки від США? Перспективи подальшої допомоги не є радісними, але й не виглядають фатальними — вважає Олександр Хара і наводить аргументи в статті "Брудні ігрища навколо допомоги Україні. Що далі".