UA / RU
Підтримати ZN.ua

ЦРУ створює власний інструмент на основі штучного інтелекту у суперництві з Китаєм — Bloomberg

Програма допоможе “просіювати” величезні обсяги доступних даних.

Американські спецслужби отримають власний інструмент у стилі ChatGPT, щоб “просіювати” лавину публічної інформації в пошуках зачіпок. Центральне розвідувальне управління США готується запустити функцію, подібну до відомої програми OpenAI Inc., яка використовуватиме штучний інтелект, щоб надати аналітикам кращий доступ до відкритих джерел інформації, кажуть представники відомства. Про це повідомляє Bloomberg.

Підрозділ ЦРУ Open-Source Enterprise планує незабаром надати розвідувальним службам свій інструмент штучного інтелекту.

"Ми пройшли шлях від газет і радіо, до газет і телебачення, до базового інтернету, до великих даних, і цей процес продовжується", - сказав в інтерв'ю директор підрозділу Ренді Ніксон. 

Читайте також: США розглядають нові можливості для уповільнення потоку чіпів до Китаю — Reuters 

Це частина ширшої урядової кампанії, спрямованої на використання можливостей штучного інтелекту та конкуренцію з Китаєм, який прагне стати світовим лідером у цій галузі до 2030 року. Такий поштовх США збігається з зусиллями розвідувального співтовариства щодо обробки величезних обсягів даних, які зараз знаходяться у відкритому доступі, на тлі критики за повільне використання цього джерела.

За словами Ніксона, інструмент штучного інтелекту ЦРУ дозволить користувачам бачити першоджерело інформації, яку вони переглядають. Він сказав, що функція такого інструмента є логічною частиною швидшого поширення розвідданих.

"Потім ви можете перейти на наступний рівень і почати спілкуватися в чаті і ставити запитання машинам, щоб вони давали вам відповіді, також із відкритих джерел", - сказав Ніксон, чий підрозділ контролює розвіддані, отримані з відкритих і комерційних джерел. 

ЦРУ не повідомило, яку модель воно буде використовувати для свого нового інструменту або як воно буде захищати інформацію від витоку в Інтернет. Агентство підкреслило, що в останні роки розширює партнерські відносини з технологічним сектором.

Інструмент штучного інтелекту буде доступний для 18-ти розвідувальних служб США, до яких входять ЦРУ, Агентство національної безпеки, Федеральне бюро розслідувань і агентства, що належать до різних видів збройних сил. Він не буде доступний для політиків або громадськості. Ніксон заявив, що агентство уважно стежить за дотриманням законів США про конфіденційність.

Читайте також: У Японії почали діяти обмеження на експорт передового обладнання для виробництва чіпів до Китаю 

Міністерство оборони, яке здійснює нагляд за шпигунськими агентствами, такими як АНБ і Розвідувальне управління Міноборони, створило в серпні робочу групу для вивчення потенційного використання. 

Ширша мета розвідувального співтовариства - використання інформації з відкритих джерел, також зіштовхнулася з міркуваннями конфіденційності.

Офіс директора національної розвідки висловив занепокоєння тим, що розвідувальні служби звертаються до значною мірою нерегульованих комерційних ринків, щоб отримати величезні обсяги даних про людей, в тому числі інформацію про місцезнаходження, зібрану з мобільних телефонів. Розвідувальне співтовариство класифікує таку інформацію як дані з відкритих джерел, навіть якщо вона доступна лише для купівлі урядами. 

"Масштаби того, скільки і що ми збираємо, астрономічно зросли за останні 80 з гаком років, настільки, що це може лякати і часом бути непридатним для використання нашими споживачами", - сказав Ніксон. Він додав, що інструмент штучного інтелекту дозволить аналітикам перейти до процесу, "де машини підштовхують вас до потрібної інформації, де машина може автоматично підсумовувати, групувати речі разом".

Читайте також: Виробники мікрочіпів у США звинуватили Huawei у будівництві секретних заводів для обходу санкцій

Раніше повідомлялося, що західні країни дедалі обережніше ставляться до обміну технологіями з Китаєм, а США та Нідерланди запровадили нові обмеження на експорт напівпровідників, а також обладнання, що використовується для їх виробництва. Тим часом китайські компанії піднімаються в рейтингу найбільших у світі витрат на дослідження і розробки — ознака того, що, можливо, західні технології їм більше не знадобляться, пише Bloomberg.