Колишній президент США Дональд Трамп заявив, що буде боротися з сенатською угодою щодо кордону «до кінця». Він також похвалив спікера Палати представників Майка Джонсона за те, що він оголосив законопроєкт «мертвим по прибуттю» до нижньої палати Конгресу.
Трамп у Неваді виступив проти того, як президент Джо Байден вирішує питання щодо напливу нелегальних мігрантів на південному кордоні Штатів. Він назвав двопартійну, ще не оприлюднену угоду Сенату «поганим законопроєктом» і сказав, який немає жодних шансів на його підтримку, пише Politico.
«Немає жодних шансів, що я підтримаю цю жахливу зраду Америки, яка передбачає відкриті кордони. Цього не станеться, і я буду боротися з цим до кінця. Багато сенаторів намагаються звинуватити мене у цьому. Будь ласка, звинувачуйте мене, але краще не мати жодного законопроєкту, ніж поганий», − уточнив Трамп.
Хоча текст угоди ще не опублікований, витік деталей на цьому тижні викликав справжню бурю на Капітолії, оскільки двопартійні переговірники намагалися згуртувати республіканців у Сенаті на підтримку політики, яка б змінила імміграційне законодавство країни. Трамп ще більше ускладнив переговори, втрутившись у дебати, намагаючись розірвати угоду.
Білий дім прагне укласти угоду з Сенатом, яка, на думку чиновників, продемонструє здатність Байдена досягти двопартійної згоди і його прагнення вирішити проблему з нелегалами. Після цього команда президента начебто планує атакувати республіканців у Палаті представників, деякі з яких припускають, що для партії краще притримати питання кордону до листопада, коли у США відбудуться вибори.
Напередодні Джонсон заявив, що майбутня угода щодо кордону, до якої прив’язана військова допомога Україні, є [blink title="«мертвою по прибуттю»" headinfo="«Мертвий по прибуттю»"]англ. Dead on arrival – медичний термін, яким у США позначають особу, яка померла до прибуття до лікарні або в місце, де йому могла б бути надана професійна медична допомога.[/blink] до Палати представників, якщо її текст відповідатиме тій інформації, яка доходить у вигляді чуток. Трамп високо оцінив ці слова спікера.
Нагадаємо, ситуація з південним кордоном США стала приводом для блокування пакету військової допомоги США на 61 млрд доларів у Конгресі США ще у вересні 2023 року. Республіканці вимагають від адміністрації Байдена змін у прикордонному законодавстві та посилення захисту кордону – інакше вони не проголосують за виділення коштів на підтримку України.
Починаючи з листопада, тривають переговори між республіканцями та демократами у Конгресі, які досі не змогли дійти згоди. В останній тиждень в укладення угоди почав втручатися Трамп – республіканці, що орієнтуються на нього, почали вимагати більш радикальних змін, ставлячи угоду під питання. Історія з Техасом лише поглиблює кризу та не сприяє досягненню компромісу у Конгресі.