UA / RU
Підтримати ZN.ua

США закликають союзників у Перській затоці допомогти заблокувати фінансування ХАМАС — Bloomberg

Заступник глави Мінфіну США відвідав Близький Схід, де провів переговори із союзниками.

США закликали арабські держави Перської затоки допомогти зупинити ймовірне збільшення збору коштів бойовиками угруповання ХАМАС після атаки на Ізраїль на початку цього місяця. Про це повідомляє Bloomberg.

Читайте також: США закликають Ізраїль не робити тотальний наступ на Газу: який план пропонують американці

Заплановане раніше засідання Центру по боротьбі з фінансуванням тероризму в Ер-Ріяді - органу, створеного в 2017 році за участю США, Саудівської Аравії та п'яти інших арабських держав Перської затоки, було перенесено з наступного місяця на понеділок, 23 жовтня, цього тижня, згідно з повідомленням Міністерства фінансів США.

На засіданні заступник міністра фінансів Штатів з питань тероризму та фінансової розвідки Браян Нельсон закликав країни Ради співробітництва арабських держав Перської затоки ділитися розвідувальними даними, які можуть бути використані для одностороннього або спільного запровадження санкцій проти фізичних та юридичних осіб. За його словами, мета полягає в тому, щоб зупинити будь-які спроби ХАМАС використати свою атаку 7 жовтня для збору пожертвувань та інших коштів.

"Здатність діяти - перекрити фінансові потоки, які живлять тероризм - це наш спільний обов'язок", -  сказав Нельсон.

І ЄС, і США визнали ХАМАС терористичною організацією.

Читайте також: Байден обговорив зі спадкоємним принцом Саудівської Аравії ескалацію між Ізраїлем та ХАМАС: деталі розмови

Нельсон також запевнив своїх колег, що нові санкції не вплинуть на законну гуманітарну допомогу Сектору Гази, таку як їжа, вода і медикаменти.

Після зустрічі в Саудівській Аравії Нельсон вирушив до Катару, де базується багато політичних лідерів ХАМАС. З моменту свого заснування ХАМАС отримував політичну і фінансову підтримку від багатої на газ країни Перської затоки, яка також є близьким союзником США. Вашингтон високо оцінив роль Катару у посередництві у звільненні заручників, яких захопив ХАМАС.

Адміністрація президента США Джо Байдена просить своїх арабських союзників у Перській затоці якомога уважніше стежити за діяльністю пов'язаних із ХАМАС благодійних організацій, які раніше потрапили під санкції, а також за будь-якою підозрілою активністю новостворених організацій, заявив американський чиновник на умовах анонімності.

За словами Нельсона, США особливо стурбовані здатністю ХАМАС використовувати зв'язки з благодійними організаціями, підставними компаніями та фінансовими установами в регіоні, а також його контролем над державними органами в Секторі Гази. Вашингтон вже запровадив санкції проти низки ключових членів і соратників ХАМАС, які проживають в Алжирі, Секторі Гази, Катарі, Судані та Туреччині.

Переговори з країнами Перської затоки також торкнулися їхніх власних банківських установ, які можуть стати вразливими до вторинних санкцій, якщо через них пройдуть гроші ХАМАС.

Це делікатна лінія для багатьох арабських держав, населення яких часто підтримує різні сторони.

На зустрічі в Ер-Ріяді в понеділок Нельсон також заявив, що багато сторін, в тому числі США, прагнуть заблокувати зусилля ХАМАС зі збору фінансової підтримки і пожертвувань за допомогою криптовалюти. 

Читайте також: Фронт від Мелітополя до Гази. Де вирішиться доля світової війни?

Раніше повідомлялося, що американські та ізраїльські офіційні особи, які оцінюють майбутнє Сектору Гази після витіснення ХАМАС, почали обговорювати можливі варіанти, включаючи потенційне створення тимчасового уряду за підтримки ООН і за участю арабських урядів. 

Якщо не зважати на значні втрати, немає сумнівів, що в ізраїльтян вистачить сил, аби фізично знищити ХАМАС як боєздатну військово-політичну структуру. Але що буде далі? Про те, хто виграє від різкого загострення палестино-ізраїльського конфлікту і як драматичні події на Близькому Сході відобразяться на Україні, — в статті В’ячеслава Ліхачова «Атака на Ізраїль. Як таке взагалі могло статися?».