UA / RU
Підтримати ZN.ua

США та Індія посилять оборонну співпрацю на тлі зростання впливу Китаю

США також намагаються зменшити залежність Індії від РФ у поставках зброї. 

Президент США Джо Байден і прем'єр-міністр Індії Нарендра Моді під час переговорів узгодили широкий список стратегій розширення оборонного і технологічного співробітництва на тлі зростання економічної і військової сили Китаю. Про це повідомляє KYODO NEWS.

Відображенням поглиблення двосторонніх зв'язків є одна з важливих угод, укладених у Вашингтоні, яка дозволить компанії General Electric Co. спільно виробляти в Індії двигуни для винищувачів. Моді назвав це "знаковим" досягненням, яке надасть оборонній співпраці "нового характеру в майбутньому".

Індія прагне отримати доступ до складних американських технологій для розвитку власних оборонних виробничих потужностей, одночасно активізуючи зусилля з диверсифікації джерел постачання військової техніки.

"Тісна оборонна співпраця між Індією і Америкою символізує взаємну довіру і спільні стратегічні пріоритети", - заявив Моді журналістам після переговорів із Байденом.

Під час пресконференції з Моді Байден сказав, що партнерство з Індією є одним із "найбільш послідовних у світі" і "сильнішим, тіснішим та динамічнішим, ніж будь-коли в історії".

Моді намагається підвищити авторитет Індії на світовій арені, позиціонуючи свою країну як противагу зростанню могутності Китаю.

Індія, найбільший у світі імпортер зброї, також придбає розвідувальні безпілотники MQ-9 у Сполучених Штатів. Офіційні особи двох країн вважають, що безпілотники допоможуть Індії покращити спостереження на спірних ділянках кордону з Китаєм і в морських районах.

Сполучені Штати, які розглядають Індію як важливу противагу Китаю, влаштували Моді “теплий прийом”, незважаючи на критику щодо дотримання прав людини в Індії, ставлення до мусульман та інших меншин, а також обмеження свободи слова.

Читайте також: Байден назвав Сі Цзіньпіна "диктатором": Китай відреагував 

Байден сказав, що порушив ці питання під час переговорів.  

“Однією з фундаментальних причин, чому я вважаю, що американсько-китайські відносини не перебувають на тому ж рівні, що й відносини США та Індії, є величезна повага один до одного, тому що обидві країни є демократіями", - заявив Байден.

Моді, який зазвичай не відповідає на запитання журналістів, наполягав на тому, що "в демократичних цінностях Індії немає ніякої дискримінації ні на основі касти, ні віросповідання, ні віку, ні будь-якого географічного розташування".

Сполучені Штати вважають, що QUAD - група, яку вони утворюють разом з Австралією, Індією і Японією, а також тісніша двостороння співпраця з кожним членом - набуває все більшого значення у підтримці миру і порядку, заснованого на правилах, в Індо-Тихоокеанському регіоні на тлі посилення Китаю. 

Байден повідомив, що обговорив з Моді роботу в межах QUAD , зокрема, "як Індія і США разом з Австралією і Японією можуть забезпечити, щоб життєво важливий Індо-Тихоокеанський регіон залишався вільним, відкритим, процвітаючим і безпечним".

Сполучені Штати також прагнуть позбавити Індію її традиційної залежності від Росії у сфері військових і нафтових поставок.

В останні роки, ще до вторгнення Росії в Україну, американські оборонні поставки в Індію і загальний товарообіг між двома країнами значно зросли.

Індія вже давно покладається на Росію в питаннях військової техніки, але війна ускладнила виконання Москвою своїх зобов'язань щодо поставок озброєнь Нью-Делі.

Байден і Моді, який є лише третім іноземним лідером, якого президент США прийняв з державним візитом, опублікували спільну заяву, в якій детально описали нові угоди, що також стосуються технологій та економічного співробітництва.

Байден вважає, що Індія, яка зараз є найнаселенішою країною світу, випереджаючи Китай, має "необмежений потенціал".

Угоди варіюються від тих, що стосуються космічного простору і штучного інтелекту, до зусиль, спрямованих на зміцнення ланцюжків поставок напівпровідників та інших ключових промислових матеріалів.

Читайте також: США ігнорують проблеми демократії в Індії, щоб зробити її своїм союзником проти Китаю — FT

Раніше повідомлялося, що президент США Джо Байден і прем’єр-міністр Індії Нарендра Моді за підсумками зустрічі опублікували спільну заяву, у якій обидва лідери висловили стурбованість війною РФ проти України, а також пообіцяли продовжувати гуманітарну допомогу.

Водночас, у документі не згадується Росія та її роль у війні. Натомість обидва лідери зауважили, що їх країни «підтверджують, що заснований на правилах міжнародний порядок має поважатися» в загальному сенсі.