Директор Центрального розвідувального управління США Вільям Бернс заявив, що відокремлення від Китаю було б нерозумним з огляду на глибоку економічну взаємозалежність, тому Сполучені Штати повинні спробувати диверсифікувати свої ланцюги поставок. Про це повідомляє Reuters.
"Китай - єдина країна, яка має намір змінити міжнародний порядок і має все більшу економічну, дипломатичну, військову і технологічну силу для цього", - сказав Бернс, виступаючи з лекцією в Оксфордширі.
"У сучасному світі жодна країна не хоче опинитися у владі "картелю одного" щодо критично важливих корисних копалин і технологій”, - зазначив Бернс, додавши, що відповідь на це полягає не в тому, щоб відокремитися від економіки на кшталт китайської, адже це було б нерозумно.
На його думку, потрібно розумно знизити ризики і диверсифікувати діяльність, забезпечивши надійні ланцюги поставок, а також захистивши технологічну перевагу та інвестування в промислові потужності.
Раніше повідомлялося, що американські чиновники розглядають можливість посилення правил експортного контролю, покликаних уповільнити потік чіпів штучного інтелекту до Китаю, обмеживши обсяг обчислювальних потужностей, які можуть мати ці чіпи.
У жовтні минулого року адміністрація президента США Джо Байдена запровадила широкий набір правил, покликаних послабити китайську напівпровідникову промисловість, в той час, як Штати вливають мільярди доларів субсидій у власну галузь виробництва мікросхем.