Міністерство юстиції США розпочало кримінальне розслідування щодо американців, які працювали з російськими телевізійними пропагандистами. Це може бути сигналом про зусилля Вашингтона у боротьбі з операціями впливу Кремля напередодні президентських виборів у листопаді, повідомляє The New York Times з посиланням на американських чиновників.
У серпні агенти ФБР обшукали будинки Скотта Ріттера, колишнього інспектора зі зброї ООН і критика американської зовнішньої політики, та Димитрія Саймса, радника колишнього президента Дональда Трампа. Обидва є частими гостями російських державних ЗМІ. У Ріттера вилучили мобільні телефони, комп’ютери та жорсткі диски, проте ані йому, ані Саймсу, обвинувачення не оголошували. Незабаром очікуються нові обшуки та можливі кримінальні справи, пишуть журналісти.
"Це абсолютно прямий напад на Конституцію Сполучених Штатів», — сказав Ріттер.
NYT пише, що розслідування відбувається після висновків розвідки США про те, що російські державні інформаційні агентства, зокрема Russia Today, у співпраці зі спецслужбами хочуть вплинути на вибори по всьому світу, зокрема на американські. Згідно з інформацією Вашингтона, росіяни втретє підтримали Трампа, створивши онлайн-видання новин і фейкові відео, щоб очорнити президента Джо Байдена та віцепрезидентку Камалу Гарріс.
Зазначається, що розслідування є політично важким і викликає схожі дебати, які були у США щодо впливу Росії на президентські перегони 2016 року. Розслідуючи діяльність американців, які працюють із російськими медіа, навіть державними, правоохоронці можуть наштовхнутися на захист прав на свободу слова.
Раніше AP повідомляло, що Кремль розгорнув кампанію із дезінформації про президентські перегони в США. Вона націлена на несвідомих американців та використовує комерційні російські компанії зі зв'язків із громадськістю для поширення інформації.