США і Південна Корея проведуть у березні масштабні військові навчання, включаючи висадку морського десанту, заявили офіційні представники двох країн. Про це повідомляє Reuters.
Навчання «Щит свободи» пройдуть з 13 по 23 березня з метою зміцнення об'єднаної обороноздатності союзників, йдеться в заяві військових країн.
«Щит свободи» покликаний посилити оборону і можливості реагування союзників, зосередивши увагу в рамках сценарію військових навчань щодо таких питань, як мінливе середовище безпеки, агресія КНДР і уроки, винесені з недавніх воєн і конфліктів.
Нещодавно обидві армії провели спільні навчання за участю щонайменше одного американського бомбардувальника B-1B і південнокорейських винищувачів F-15K і KF-16.
Метою навчань було відпрацювання координації, а також демонстрація «розширеного стримування» США проти загроз з боку КНДР.
Такі навчання в минулому викликали різку реакцію з боку Північної Кореї, включаючи ракетні випробування і ядерні погрози.
Північна Корея заявляє, що подібні спільні військові навчання є доказом того, що Сполучені Штати та їхні союзники налаштовані вороже і прагнуть змінити режим в КНДР.
Відповідаючи на запитання про реакцію Північної Кореї, речник Збройних сил США в Південній Кореї полковник Айзек Тейлор заявив, що навчання були рутинними і мали суто оборонний характер.
Південнокорейські офіційні особи зазначили, що Північна Корея також проводить щорічні зимові навчання.
«Щит свободи» включатиме польові навчання в такому масштабі, якого не було приблизно з 2017 року, до того, як колишній президент США Дональд Трамп скоротив кількість спільних навчань, щоб сприяти дипломатичним переговорам з Північною Кореєю.
Пізніше переговори з КНДР зайшли в глухий кут, а обмеження, пов'язані з COVID-19, призвели до того, що в останні роки кількість навчань була невеликою.
Після рекордної кількості ракетних запусків з Північної Кореї минулого року і скасування Південною Кореєю антипандемічних заходів союзники повертаються до масштабних військових навчань.
Минулого місяця південнокорейські і американські сили спеціальних операцій провели навчання з бойовою стрільбою, де брав участь американський авіаносець AC-130J.
Раніше повідомлялося, що Північна Корея може провести випробування міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) на більш низькій, довшій траєкторії, а також сьоме ядерне випробування вже цього року, щоб вдосконалити свої збройні можливості. Про це заявили законодавці Південної Кореї, посилаючись на представників розвідки.
Нещодавно Північна Корея запустила чотири стратегічні крилаті ракети в рамках навчань, покликаних продемонструвати «здатність Пхеньяна до ядерної контратаки».