UA / RU
Підтримати ZN.ua

Радник Байдена з питань Близького Сходу прибув до Саудівської Аравії, обговорить нормалізацію відносин з Ізраїлем

Нещодавно Саудівську Аравію відвідав Блінкен. 

Радник президента США Джо Байдена з питань Близького Сходу Бретт Макгерк прибув до Саудівської Аравії для переговорів, які будуть зосереджені на зусиллях Штатів із досягнення угоди про нормалізацію відносин між Ізраїлем і королівством, а також на інших питаннях. Про це повідомляє Axios.

Поїздка Макгерка є частиною зусиль Білого дому, спрямованих на дипломатичне просування саудівсько-ізраїльської мирної угоди в найближчі шість-сім місяців до того, як президентська виборча кампанія поглине порядок денний Байдена.

Очікується, що Макгерк зустрінеться зі спадкоємним принцом Мухаммедом бін Салманом.

За даними ЗМІ, старший дипломат Державного департаменту США з питань Близького Сходу Барбара Ліф відвідає Ізраїль та проведе переговори з офіційними особами.

Візит Макгерка до Саудівської Аравії відбувся менш ніж через два тижні після того, як держсекретар США Ентоні Блінкен відвідав королівство і зустрівся зі спадкоємним принцом Мухаммедом бін Салманом.

Блінкен і Мухаммед бін Салман обговорили питання можливої нормалізації відносин з Ізраїлем, а на зворотному шляху до США Блінкен зателефонував прем'єр-міністру Ізраїлю Беньяміну Нетаньяху, щоб повідомити йому про переговори.

Читайте також: Саудівська Аравія хоче підвищити безпеку в Перській затоці на тлі відновлення зв'язків з Іраном

Раніше повідомлялося, що Саудівська Аравія та Іран домовилися відновити дипломатичні відносини в межах угоди за посередництва Китаю.

Китай посів місце поруч зі США як держава, відповідальна за події на Близькому Сході. До цього моменту американці залишались єдиною силою, котра мирила ворогуючі сторони та встановлювала регіональний порядок. Навіть СРСР це було не до снаги. Тепер увесь світ побачив картинку, коли ту саму роль виконує Китай. Чи є загроза "вигнання" США з Близького Сходу або перетворення Китаю на регіонального гегемона? Які стратегічні цілі Пекіна в цьому надзвичайно складному регіоні? Про це — у статті Віктора Константинова "Між США і Китаєм розгортається холодна війна: де зараз головний фронт".