Американські та китайські офіційні особи зустрінуться в Пекіні цього тижня для фінансових переговорів, що є черговою ознакою поліпшення зв'язків між двома найбільшими економіками світу. Про це повідомляє Bloomberg.
Представники Міністерства фінансів США зустрінуться з китайськими колегами в Пекіні в четвер і п'ятницю, 18 та 19 січня. Зустріч буде черговим раундом переговорів "фінансової робочої групи", створеної минулого року, і включатиме такі питання, як фінансова стабільність, ринки капіталу, боротьба з наркотиками і фінансуванням тероризму.
Про створення фінансової робочої групи було оголошено після візиту міністра фінансів США Джанет Єллен до Китаю минулого року. Єллен також зустрілася з віце-прем'єром Китаю Хе Ліфеном у Сан-Франциско в листопаді, напередодні саміту лідерів країн.
У промові минулого місяця Єллен заявила, що планує знову відвідати Китай цього року, зазначивши, що вкрай важливо докласти зусиль, аби запобігти широкому спектру потенційних криз - від дипломатичних до фінансових. Вона також підкреслила, що США продовжуватимуть дотримуватися експортного контролю та інвестиційних обмежень, які викликають обурення Пекіна.
Внутрішні економічні показники Китаю також можуть бути на порядку денному переговорів цього тижня. На зустрічі Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва в США в листопаді Єллен обговорила уповільнення зростання в Азії з міністрами фінансів регіону, які погодилися, що це становить "ризик погіршення економічних перспектив", особливо для країн АТЕС, які мають сильні торговельні зв'язки з Пекіном.
Відносини між США і Китаєм покращилися в другій половині 2023 року після складного початку року, коли лідери країн Джо Байден і Сі Цзіньпін зустрілися в листопаді, щоб стабілізувати зв'язки. Однак питання Тайваню, ситуації у Південно-Китайському морі, а також торгівлі та експортного контролю продовжують ускладнювати двосторонні зв'язки.
США й Китай занадто великі й важливі для всього світу, тому конфлікт між ними не може бути справою лише Вашингтона та Пекіна. За самітом лідерів двох країн у Сан-Франциско у листопаді минулого року уважно стежили в усіх столицях світу. Які висновки можна зробити після нього і яким є його значення для України пояснює Віктор Константинов у статті “Зустріч Байдена та Сі: короткий перепочинок перед неминучою бурею”.