Двопартійна група законодавців зробила нову спробу розробити компромісний законопроєкт про надання військової допомоги Україні, і спікер Палати представників Майк Джонсон не може ухилитися від цього випробування свого лідерства і переконань. Члени Палати представників представили законопроєкт, який поєднує безпеку кордонів зі зброєю для союзників. Серед інших заходів з охорони кордонів проєкт передбачає, що мігранти, які перетинають південний кордон, повинні залишатися в Мексиці, поки розглядаються їхні прохання про надання притулку. Це варіант політики Дональда Трампа "залишатися в Мексиці", повідомляє The Wall Street Journal.
Законопроєкт передбачає виділення близько 47 мільярдів доларів на потреби України, що менше за 60 мільярдів доларів у проєкті, який був ухвалений Сенатом цього місяця. Автори нового проєкту виключили 7,8 мільярда доларів, виділених на допомогу Києву з державного бюджету, які критики України представляють як виплату зарплат чиновникам. Європа в будь-якому разі бере на себе більшу частину цих витрат.
"Одна дивина полягає в тому, що законопроєкт, судячи з усього, не збільшує президентські повноваження зі скорочення озброєнь, які дозволяють швидко передавати Україні зброю з арсеналів США. Це завадило б спробам США озброїти Україну з тією терміновістю, яка потрібна у зв'язку з успіхами Росії", — зазначає видання.
Законопроєкт також унеможливлює виділення мільярдних кредитів і грантів Україні, Ізраїлю та тихоокеанським партнерам на закупівлю американського військового обладнання. Це помилка.
Ще одне положення, яке варто відновити — вимога Сенату, щоб адміністрація Байдена сформулювала стратегію щодо України. Республіканці в Палаті представників уже два роки скаржаться, що команда Байдена не має плану. Зараз є можливість домогтися змін.
Спікеру Джонсону рано чи пізно доведеться зважати на реальність, і винести на обговорення цей законопроєкт. Якщо він цього не зробить, республіканці можуть приєднатися до демократів і підписати петицію про відсторонення, яка дає змогу 218 членам парламенту обійти спікера і винести законопроєкт на обговорення. Це змусить Майка Джонсона виглядати слабким і, ймовірно, у будь-якому разі не допоможе йому в його ізоляціоністському крилі.
Голосування щодо України стає найбільш значущим для інтересів США та оборони Європи з часів ухвалення рішення про розміщення ядерних ракет середньої дальності в 1980-х роках. Джонсон та лідери Палати представників зобов'язані надати членам Конгресу можливість голосувати по совісті, а не за допомогою процедурної блокади.