UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міністри торгівлі США та Китаю зустрінуться у Вашингтоні — Reuters

Пекін підтвердив зустріч.

Міністр торгівлі Китаю Ван Веньтао зустрінеться з міністеркою торгівлі США Джиною Раймондо і торговим представником Штатів Кетрін Тай під час візиту до Вашингтона. Про це повідомляє Reuters.

Ван і Раймондо зустрінуться в четвер, 25 травня, сказав речник Міністерства торгівлі Китаю Шу Цзютінь на брифінгу в Пекіні.

Ван прибув до США на зустріч міністрів торгівлі в межах Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва (АТЕС) яка відбудеться в Детройті. Там він зустрінеться з Тай.

«Китайська сторона обміняється думками щодо китайсько-американських відносин і питань, що становлять спільний інтерес», - сказав Шу Цзютінь.

У понеділок, 21 травня, Ван зустрівся з представниками американських компаній у Шанхаї, зокрема, Johnson & Johnson, 3M, Dow, Merck і Honeywell, заявивши, що Пекін і надалі вітатиме підприємства США для розвитку в Китаї і досягнення взаємовигідних результатів.

Читайте також: До США прибув новий посол Китаю – у МЗС КНР сподіваються на «поглиблення діалогу»

У неділю, 21 травня, Пекін оголосив американського виробника мікросхем Micron загрозою національній безпеці, заборонивши компанії продавати свої мікросхеми ключовим галузям китайської промисловості.

Заборону запровадили після серії рейдів проти американських консалтингових компаній, що працюють у Китаї.

Поїздка Вана до США відбулася після зустрічі лідерів країн G7 у Японії, на якій Байден та інші лідери групи розкритикували Китай за «економічний примус» і заявили, що будуть «зменшувати ризики», але не відділятимуться від другої за величиною економіки світу.

«Китай сподівається, що G7 не буде зловживати торговельними та інвестиційними обмеженнями, заявляючи при цьому, що вони не прагнутимуть відокремитися», - сказав Шу.

Цього місяця Ван зустрівся з послом США в Китаї Ніколасом Бернсом у Пекіні на тлі дискусій про візити вищих посадових осіб США після того, як держсекретар Ентоні Блінкен відклав поїздку в лютому на тлі інциденту з китайською повітряною кулею-шпигуном.

Читайте також: Китайські хакери шпигують за критичною інфраструктурою США — Reuters

Раніше повідомлялося, що США і Тайвань домовилися про посилення торговельних зв'язків. Це стало першим відчутним результатом оголошеної минулого року ініціативи, яка зіштовхнулася з жорсткою критикою з боку Пекіна.

Уряд Китаю неодноразово виступав проти поглиблення двосторонньої взаємодії Вашингтона з Тайванем і опублікував дві скарги після оголошення про угоду.