UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міністр оборони США звинуватив Китай у залякуванні Філіппін

Остін підтвердив відданість Вашингтона безпеці в Індо-Тихоокеанському регіоні.

Міністр оборони США Ллойд Остін звинуватив Китай у залякуванні Філіппін, виступаючи перед представниками оборонних відомств країн Індо-Тихоокеанського регіону. Глава Пентагону підкреслив непохитну відданість Вашингтона безпеці регіону, повідомляє FT.

Читайте також: Китай пошкодив судно Філіппін у спірних водах, заявила Маніла

Виступаючи на форумі з питань безпеки Діалог Шангрі-Ла в Сінгапурі, Остін вказав на агресивні дії Китаю щодо Філіппін, які включають використання водометів для блокування місій Маніли на спірній другій мілині Томаса.

“Переслідування, з якими зіштовхнулися Філіппіни, є небезпечними”, - сказав Остін. 

Він виступив наступного дня після того, як президент Філіппін Фердинанд Маркос-молодший попередив учасників щорічного оборонного форуму, що Китай здійснює агресивний тиск на його країну.

“Президент Маркос красномовно говорив минулого вечора про верховенство права в Південно-Китайському морі. І він має рацію. Кожна країна, велика чи мала, має право на використання власних морських ресурсів, вільне плавання і діяльність там, де це дозволяє міжнародне право”, - сказав міністр.

Коментарі Остіна прозвучали наступного дня після його першої зустрічі з міністром оборони Китаю з кінця 2022 року. Глава Пентагону розповів, що провів “відверту дискусію” з китайським колегою Дун Цзюнем, який був призначений на посаду в грудні.

Маркос заявив на форумі, що якщо будь-яка навмисна дія Китаю призведе до загибелі філіппінського громадянина, вона буде розглядатися як близька до “акту війни”. США також повідомили Пекіну, що американсько-філіппінський оборонний договір поширюється на Sierra Madre — корабель на другій мілині Томаса у виключній економічній зоні Філіппін.

“Наша відданість оборонному договору залізна. Жодних питань, жодних винятків.  Наша мета - не допустити, щоб ситуація вийшла з-під контролю", - сказав Остін.

У своєму виступі глава Міноборони США також окреслив ініціативи, які Штати здійснили за останні три роки для зміцнення альянсів і створення невеликих груп різних союзників з метою посилення безпеки в регіоні. За його словами, Вашингтон “глибоко відданий” Індо-Тихоокеанському регіону.

“Країни-однодумці зі схожими цінностями та спільним баченням вільного й відкритого Індо-Тихоокеанського регіону працюють разом для досягнення цього бачення”, - відповів Остін на запитання китайського офіцера про те, чи намагаються США створити в Індо-Тихоокеанському регіоні альянс на кшталт НАТО.

У своєму виступі глава Міноборони США зазначив, що Штати та їхні союзники в Індо-Тихоокеанському регіоні, в тому числі Японія, Австралія, Філіппіни й Південна Корея, працюють над історичним зближенням своїх оборонних інтересів, формуючи набір ініціатив, що перетинаються та доповнюють одна одну, які сприятимуть військовому співробітництву, розвитку нових сил, засобів і зміцненню безпеки.

Читайте також: Новий “загін” для стримування Китаю: глави Міноборони США, Японії, Австралії та Філіппін провели зустріч

Між Китаєм та Філіппінами часто відбуваються сутички в акваторії Південно-Китайського моря. Обидві країни перебувають у територіальній суперечці в багатих на ресурси водах.