UA / RU
Підтримати ZN.ua

Міністерка торгівлі США все ще планує поїздку до Пекіна, попри кібератаки хакерів Китаю проти її відомства  

Раймондо була серед групи високопоставлених чиновників США, чиї електронні пошти були зламані на початку цього року.

Міністерка торгівлі США Джина Раймондо заявила у п'ятницю, 21 липня, що все ще планує відвідати Пекін пізніше цього року, попри повідомлення про кібератаки китайських хакерів проти електронної пошти її відомства, пише Reuters.

За словами джерела Reuters,  Раймондо була серед групи високопоставлених американських чиновників, чиї електронні пошти були зламані на початку цього року групою хакерів, яка, як стверджує Microsoft, базувалася в Китаї.

"Я планую поїхати пізніше цього року (до Китаю). Ми плануємо поїздку зараз, але це не означає, що ми виправдовуємо будь-які хакерські атаки або посягання на нашу безпеку", - сказала Раймондо. 

"Ми повинні бути рішучими в тому, як захищаємо національну безпеку США, але також повинні зменшити напруженість там, де це можливо, і шукати шляхи, за допомогою яких можемо працювати разом", - додала вона. 

Читайте також: Генрі Кіссінджер зустрівся з Сі Цзіньпіном у Китаї

Раймондо каже, що хоче висловити "дійсно серйозне занепокоєння з приводу того, як вони націлені на американські технологічні компанії, як вони не поважають інтелектуальну власність”, але також намагатиметься знайти шляхи для продовження торгівлі.

Міністр фінансів США Джанет Єллен зустрілася з високопосадовцями в Китаї на початку цього місяця на переговорах, які вона схарактеризувала як "прямі" і "продуктивні".

У травні Раймондо заявила, що Сполучені Штати "не будуть миритися" з фактичною забороною Китаю на закупівлю мікросхем пам'яті Micron Technology і тісно співпрацюють із союзниками для протидії такому "економічному примусу".

Держсекретар США Ентоні Блінкен заявив головному китайському дипломату Ван І під час зустрічі в Джакарті цього місяця, що будь-які дії, спрямовані проти уряду США, американських компаній або американських громадян, викликають глибоке занепокоєння, і США вживатимуть відповідних заходів для притягнення винних до відповідальності.

Читайте також: Китайські хакери зламали електронну пошту організацій, пов'язаних із урядовими установами в Європі — Bloomberg

У п'ятницю, 21 липня, Раймондо сказала, що повні масштаби хакерської атаки все ще не з'ясовані. Вона відмовилася підтвердити, що її акаунт був зламаний, але додала, що "очевидно, що в Міністерстві торгівлі стався злам, який є дуже значним і дуже складним".

Посольство Китаю у Вашингтоні в попередній заяві зазначило, що визначення джерела кібератак є складним завданням, і застерегло від "безпідставних спекуляцій і звинувачень".

Читайте також: Глава МЗС Британії відклав поїздку до Пекіна на тлі загадкового зникнення з публіки міністра закордонних справ Китаю  

Пекін уже закликав США скасувати "односторонні" санкції проти китайських компаній напередодні можливого візиту міністра торгівлі США Джини Раймондо до Китаю. 

США запровадили санкції проти китайських компаній, причетних до використання примусової праці у регіоні Сіньцзян. Китай неодноразово заперечував ці звинувачення.

Нещодавно Китай відвідали держсекретар США Ентоні Блінкена, глава Мінфіну Джанет Єллен та спеціальний представник із питань клімату Джон Керрі. Візити вважаються важливими для поліпшення комунікації між країнами після того, як американські військові збили шпигунську повітряну кулю Китаю над Сполученими Штатами.

Переговори держсекретаря США Ентоні Блінкена в Пекіні від початку не передбачали нормалізації відносин і примирення сторін. По суті, конфлікт уже ввійшов у ту фазу, коли залишитися може тільки один переможець, і компроміс в інтересах обох сторін просто неможливий. То навіщо глава Держдепу літав до Пекіна? Про те, «Чого Блінкену вдалося домогтися в Китаї та що це означає для України» — у статті Віктора Константинова.