UA / RU
Підтримати ZN.ua

Японія, США і Південна Корея запустять систему обміну інформацією про ракети КНДР

Союзники обмінюватимуться даними про північнокорейські ракети в режимі реального часу.

Японія, США та Південна Корея до кінця цього року запустять систему, яка дозволить обмінюватися інформацією про північнокорейські ракети в режимі реального часу на тлі неодноразових випробувань Пхеньяном балістичних ракет. Про це заявив глава оборонного відомства Південної Кореї Лі Чон Суп, повідомляє KYODO NEWS.

Лі після переговорів зі своїми японським і американським колегами Ясукадзу Хамадою і Ллойдом Остіном в Сінгапурі розповів журналістам про план, який дозволить трьом країнам більш точно і швидко виявляти та відстежувати ракети, випущені Північною Кореєю.

Перші переговори між міністрами оборони трьох країн з червня минулого року відбулися на полях триденного саміту з безпеки в Сінгапурі «Діалог Шангрі-Ла».

Наразі Вашингтон має систему, яка з'єднує Токіо і Сеул окремо для відстеження ракет Пхеньяна від запуску до падіння, але два союзники США у Східній Азії не мають механізму прямого обміну інформацією в реальному часі.

Прем'єр-міністр Японії Фуміо Кішіда, президент США Джо Байден і лідер Південної Кореї Юн Сок Йоль на зустрічі в Камбоджі в листопаді минулого року домовилися обмінюватися даними попередження про запуски північнокорейських ракет у режимі реального часу, щоб поліпшити здатність кожної країни виявляти і оцінювати загрозу.

Керівники оборонних відомств провели переговори після того, як у середу, 31 травня, запуск північнокорейського військового розвідувального супутника закінчився невдачею. Три країни вважають, що для запуску такого військового супутника КНДР потрібна технологія балістичних ракет, що порушує резолюції Ради Безпеки ООН.

Державне Центральне телеграфне агентство Північної Кореї заявило, що в двигуні ракети, яка вивела супутник, після запуску з'явилися серйозні дефекти. Оскільки Пхеньян пообіцяв здійснити наступну спробу запуску супутника «якомога швидше», а заздалегідь оголошене вікно для запуску з 31 травня по 11 червня ще не закінчилося, Токіо, Вашингтон і Сеул залишаються напоготові щодо можливих подальших випробувань.

З початку минулого року Північна Корея часто проводила ракетні випробування, і зростають побоювання через те, що країна, можливо, готується до сьомого ядерного випробування, першого з вересня 2017 року.

Три країни посилюють співпрацю у сфері безпеки на тлі нещодавнього зближення між Японією і Південною Кореєю після того, як Юн вступив на посаду президента в травні минулого року. Також у суботу, 3 травня, Хамада і Остін провели окрему тристоронню зустріч зі своїм австралійським колегою Річардом Марлзом у Сінгапурі.

Читайте також: Байден запросив лідерів Японії та Південної Кореї на зустріч у США

Раніше повідомлялося, що США тісно співпрацюють із Південною Кореєю і Японією для вирішення проблеми порушень прав людини з боку режиму Північної Кореї, включаючи викрадення іноземних громадян.

Також Південна Корея, США та Японія домовилися регулярно проводити навчання з протиракетної та протичовнової оборони.