Ден Коутс, колишній директор національної розвідки в адміністрації Трампа, виступив за те, щоб США схвалили надання більшої допомоги Україні, заявивши, що зараз не час для політичних ігор. Про це Коутс написав у колонці для The New York Times.
«Законодавці, які виступають проти збільшення допомоги Україні без урахування потреб США, роблять хибний вибір», — написав Коутс.
За його словами, вибір, який стоїть перед Америкою, завжди ґрунтується на одному і тому ж фундаменті: що найкраще слугує нації. Тож вибір полягає не в тому, чи Америка на першому місці, чи щось інше — Америка завжди понад усе. Разом із тим, справжнім питанням є курс дій, який служитиме основним національним інтересам країни — безпеці і економічному процвітанню.
«Ці інтереси нерозривно пов'язані з міцністю наших глобальних альянсів і міжнародної системи права і співпраці, в якій виживає і процвітає американська демократія. А міцність цих мереж, в свою чергу, залежить від нашої ролі надійного союзника і друга, від нашого авторитету і — відверто кажучи — від нашої чесноти», — продовжив він.
Намагання України захистити себе від триваючого російського вторгнення Коутс вважає найдешевшим варіантом зменшити військову присутність Кремля і забезпечити безпеку для США та їхніх союзників.
«У доларовому еквіваленті допомога Україні в цій обороні є, безумовно, найдешевшим способом послабити російську армію і перешкодити російській агресії, тим самим захистивши нас самих і наших союзників», — йдеться в статті.
За словами Коутса, якщо президент Росії Володимир Путін досягне успіху, занепокоєння в Європі зросте, а разом з ним — і витрати на оборону в регіоні.
«Очікування наступної можливої фази кампанії Путіна з відновлення російської гегемонії часів холодної війни змусить НАТО значно збільшити свій оборонний бюджет, зануривши світ у гонку озброєнь, подібну до тих, що передували світовим війнам. Ті, хто не бачать зв'язку між європейською безпекою і нашою власною, не живуть в реальному світі», — написав він.
На думку Коутса, наслідки ненадання допомоги Україні стануть очевидними не лише для НАТО, але й для США та їхніх союзників, адже Китай уважно стежить за тим, наскільки рішуче Америка підтримує або не підтримує своїх друзів в ці дні.
«Наші союзники теж спостерігають, в тому числі Тайвань, Японія і Південна Корея. Всі троє занепокоєні регіональними амбіціями Китаю і залежать від Америки як партнера з безпеки», — зауважив він.
Коутс переконує, що справа не в грошах, натомість йдеться про американську непохитність, яка зараз під питанням через чергову партійну боротьбу.
«Україна і десятки мільйонів людей, які там проживають, стали пішаками для політичного маневрування у Вашингтоні», — наголосив він.
Учора чимало голлівудських зірок, серед яких Шон Пенн, Барбара Стрейзанд, Imagine Dragons, Тімоті Снайдер та Марк Хемілл у своїй статті для CNN закликали Конгрес вжити заходів щодо подальшої підтримки Сполученими Штатами України.