Президент Джо Байден та президент Китаю Сі Цзіньпін зустрінуться наступного місяця під час економічного саміту в Сан-Франциско, повідомив Білий дім у вівторок, пише POLITICO.
Зустрічі лідерів двох країн передує серія дипломатичних візитів останніх місяців, спрямованих на те, щоб зламати лід у відносинах США і Китаю: губернатора Каліфорнії Гевіна Ньюсома добре прийняли у Китаї під час візиту, зосередженого на співробітництві у сфері клімату, а міністр закордонних справ Китаю Ван Ї здійснив дипломатичний тур у Вашингтоні.
Прессекретарка Білого дому Карін Жан-П'єр підтвердила зустріч Байдена і Сі під час прес-брифінгу.
«Це буде важлива дипломатична розмова. Вона відбудеться у Сан-Франциско. Це буде конструктивна зустріч. Президент з нетерпінням чекає цього», — сказав Жан-П’єр.
Вона не надала додаткових подробиць про те, що обговорюватимуть лідери, але очікується, що спілкування відбудеться на полях зустрічі лідерів Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва, яка проходитиме 12-18 листопада.
Зустріч між двома ключовими світовими лідерами може бути незручною, враховуючи, що влітку Байден назвав Сі диктатором, що спричинило спалах напруженості. Відносини між двома країнами різко погіршилися на початку цього року після того, як у лютому китайська повітряна куля-розвідник пролетіла через США, перш ніж американський військовий літак збив її біля узбережжя Атлантичного океану .
Ймовірні теми зустрічі Байдена і Сі включають торгівлю, фентаніл, кібербезпеку, технології, зовнішню дипломатію. Спалах війни на Близькому Сході майже напевно стане важливою частиною розмови, особливо враховуючи те, що Китай останніми роками все більше намагається зміцнити свої дипломатичні позиції на світовій арені та зберігає міцні зв’язки з Іраном — ключовим спонсором палестинського збройного. угруповання ХАМАС.
Востаннє два лідери зустрічалися в Індонезії майже рік тому — під час саміту Групи 20 у листопаді 2022 року.
Лідер Китаю Сі Цзіньпін заявив 25 жовтня, що Китай готовий співпрацювати зі Сполученими Штатами, оскільки обидві сторони намагаються врегулювати розбіжності і працюють разом, щоб відповісти на глобальні виклики