UA / RU
Підтримати ZN.ua

Делегація Конгресу США відвідала Тайвань та зустрілася з президентом острова

Це може розлютити Китай.

Президент Тайваню Цай Інвень у середу, 28 червня, зустрілася з делегацією Конгресу США в Тайбеї. Цай запевнила, що острів буде тісно співпрацювати зі Сполученими Штатами у забезпеченні миру та стабільності в Індо-Тихоокеанському регіоні, повідомляє KYODO NEWS.

"Тайвань знаходиться на передовій захисту демократичних цінностей. Ми продовжимо працювати пліч-о-пліч зі Сполученими Штатами в таких сферах, як економіка і національна оборона", - заявила Цай двопартійній делегації з дев'яти представників на чолі з головою Комітету з питань збройних сил Палати представників Конгресу США Майком Роджерсом.

Читайте також: Тайвань фіксує російські військові кораблі біля свого узбережжя

За даними Міністерства закордонних справ Тайваню, ця група, що займається питаннями безпеки, є однією з найбільших делегацій американських законодавців, які відвідали Тайвань за останні роки.  

Візит, здійснений на тлі зусиль Пекіна і Вашингтона зі стабілізації відносин, ймовірно, розлютить Китай, який вважає територію острова своєю.

Цай подякувала членам делегації за те, що вони продовжують захищати національну безпеку демократичних союзників США. Також вона подякувала Конгресу за прийняття законодавства, спрямованого на допомогу острову у зміцненні його потенціалу самооборони і поглиблення співпраці між Тайбеєм і Вашингтоном у сфері безпеки.

У відповідь Роджерс запевнив у "непохитній" підтримці острова, заявивши про спільну прихильність США і Тайваню до верховенства права, демократії та вільного і відкритого Індо-Тихоокеанського регіону.

Сполучені Штати змінили своє дипломатичне визнання з Тайбея на Пекін у 1979 році, але мають неофіційні відносини з Тайванем і постачають острову зброю, щоб допомогти йому підтримувати свою здатність до самооборони.

Пекін вважає Тайвань провінцією-відступником, яка має бути возз'єднана з материком, навіть якщо це вимагатиме застосування сили. Китай виступає проти офіційних контактів острова з країнами, з якими Пекін має дипломатичні зв'язки. 

Читайте також: Тайвань готується до спроб Китаю втрутитися у вибори на острові — Reuters

Китай уже давно застосовує до острова політику «батога і пряника», погрожуючи йому перспективою військових дій і водночас звертаючись до тих, хто, на його думку, схильний підтримати точку зору Пекіна.

Голова Командування повітряної мобільності ВПС США генерал Майк Мініхан прогнозує, що війна між Китаєм і Сполученими Штатами може початися вже через два роки.

Однак розвідувальне співтовариство США вважає, що Китай не хоче військового конфлікту навколо Тайваню, хоча і сповнений рішучості взяти незалежний острів під свій контроль.