UA / RU
Підтримати ZN.ua

Блінкен зустрівся з високопоставленим чиновником Китаю: теми переговорів  

Дипломати, серед іншого, обговорили Тайвань та війну РФ проти України. 

Державний секретар США Ентоні Блінкен у п'ятницю, 12 січня, висловив занепокоєння з приводу проблем з правами людини в Китаї на зустрічі з главою відділу міжнародних зв'язків ЦК Комуністичної партії Лю Цзяньчао у Вашингтоні. Дипломати також обговорили збереження миру і стабільності в Тайванській протоці та війну РФ проти України, повідомляє Reuters.

Читайте також: Війна навколо Тайваню може вдарити по світовій економіці сильніше, ніж найбільші нещодавні потрясіння — Bloomberg

Останнім часом високопосадовці США та Китаю проводять регулярні переговори, щоб підтримувати відкриті лінії зв'язку між двома найбільшими економіками світу. Зустріч відбулася в межах відновлення двосторонніх контактів після саміту між президентом США Джо Байденом і лідером Китаю Сі Цзіньпіном у Сан-Франциско в листопаді минулого року. 

Зв'язки між двома сторонами в останні роки були напруженими через низку питань, таких як походження COVID-19, торгові тарифи, Тайвань і права людини.

За повідомленням Держдепу, Блінкен наголосив на важливості вирішення справ американських громадян, які неправомірно затримані або яким заборонено виїзд з Китаю, та висловив стурбованість США з приводу порушень прав людини.

Держсекретар також підтвердив важливість підтримки миру і стабільності в Тайванській протоці і в Південно-Китайському морі.

Крім того, дипломати обговорили Північну Корею, вторгнення Росії в Україну і ситуацію в Червоному морі та на Близькому Сході. Китай відмовився засудити війну РФ проти України і наразі поглиблює відносини з Москвою. 

Читайте також: Сі Цзіньпін закликав до стабільних відносин Китаю з США на тлі наближення виборів на Тайвані 

Зустріч Блінкена та Лю відбулася за день до виборів на Тайвані, які стануть перевіркою стабілізації американсько-китайських відносин. Президентські та парламентські вибори 13 січня на Тайвані можуть визначити відносини острова з США та Китаєм на роки, а також відносини Тайбея з Пекіном. США є найважливішим міжнародним партнером Тайваню і постачальником зброї, хоча Вашингтон не має офіційних дипломатичних зв'язків з островом. 

Уряд Тайваню звинуватив Китай у втручанні у вибори з метою схилити голоси жителів на користь прихильних до Пекіна кандидатів. Китай заперечує ці звинувачення.