UA / RU
Підтримати ZN.ua

Байден розраховує на зустріч із Сі Цзіньпіном пізніше цього року

Відносини між США та Китаєм останнім часом досить напружені.

Президент США Джо Байден заявив у п'ятницю, 18 серпня, що розраховує зустрітися з китайським лідером Сі Цзіньпіном пізніше цього року. Про це повідомляє Barron's.

Байден провів свою першу зустріч на посаді президента з Сі у листопаді 2022 року на Балі, де обидва лідери домовилися працювати над подоланням напруженості у відносинах між двома найбільшими економіками світу.

"Я очікую і сподіваюся продовжити нашу розмову, яка відбулася на Балі, цієї осені, це моє очікування", - сказав лідер США.

Читайте також: Глава Міноборони Китаю застеріг від "гри з вогнем" навколо Тайваню

Байден запрошує Сі в листопаді до Сан-Франциско, де Сполучені Штати проводять саміт форуму Азійсько-Тихоокеанського економічного співробітництва, до якого входить і Китай. Обидва лідери можуть також зустрітися наступного місяця в Індії в кулуарах саміту G20.

Останнім часом Байден зробив кілька суперечливих заяв щодо Китаю — це викликало роздратування Пекіна. Байден, який виступає за здоров'я американської економіки напередодні передвиборчої кампанії, раніше цього місяця сказав, що Китай є "бомбою уповільненої дії" через економічні проблеми.

У червні Байден назвав Сі "диктатором", що Китай розцінив як “політичну провокацію” — це сталося після візиту до Пекіна держсекретаря Ентоні Блінкена, який став найвищим посадовцем США, що відвідав Китай за останні майже п'ять років.

Байден також обмежив американські інвестиції в чутливі високотехнологічні галузі Китаю після того, як раніше заборонив експорт передових мікрочіпів. Пекін засудив ці кроки як порушення принципів вільної торгівлі. Адміністрація Байдена відповіла, що захищає безпеку США.

Китай також засудив тристоронній саміт Байдена з лідерами Південної Кореї та Японії, який став важливим кроком у примиренні між двома союзниками США в Азії, що десятиліттями ворогували через суперечки, пов'язані з історією воєнного часу.

Читайте також: Китай “кидає тінь” на саміт Байдена з лідерами Японії та Південної Кореї — Politico

Зустріч Байдена та Сі на Балі в листопаді минулого року ненадовго послабила побоювання щодо нової холодної війни, але після інциденту з китайським аеростатом спілкування країн на високому рівні стало рідкісним. Також відносини напружені з через низку інших питань. 

У червні Пекін відвідав Блінкен. Переговори держсекретаря США Ентоні Блінкена в Пекіні від початку не передбачали нормалізації відносин і примирення сторін. По суті, конфлікт уже ввійшов у ту фазу, коли залишитися може тільки один переможець, і компроміс в інтересах обох сторін просто неможливий. То навіщо глава Держдепу літав до Пекіна? Про те, «Чого Блінкену вдалося домогтися в Китаї та що це означає для України» — у статті Віктора Константинова.