UA / RU
Підтримати ZN.ua

Байден назвав Японію «ксенофобом» та поставив у один ряд із Індією, Росією та Китаєм

Пресслужба президента США заявила, що він мав на увазі інше.

Президент США Джо Байден у середу назвав близького союзника США Японію «ксенофобом» під час збору коштів у Вашингтоні, округ Колумбія, пише CNN.

Коментар президента пролунав лише через кілька тижнів після того, як він вітав американо-японський альянс на державній вечері.

Тоді Байден зазначав, що Японія і США поділяють «ті самі цінності, однакову відданість демократії та свободі гідності».

«І сьогодні, без сумніву, наш альянс буквально міцніший, ніж будь-коли», — сказав Байден під час вечері.

Читайте також: Байден посилює оборонні зв'язки з Японією, орієнтуючись на протидію Китаю та РФ

Президент зробив зауваження на заході поза камерою, стверджуючи, що Японія разом з Індією, Росією та Китаєм може досягти кращих економічних показників, якби країни більше сприяли імміграції.

«Знаєте, одна з причин, чому наша економіка зростає, це завдяки вам та багатьом іншим. Тому що ми раді іммігрантам. Ми шукаємо  причину – подивіться, подумайте про це – чому Китай так сильно гальмує економічно? Чому Японія має проблеми? А також Росія? Індія? Тому що вони ксенофоби. Вони не хочуть іммігрантів», – сказав Байден, йдеться у опублікованій в четвер офіційній стенограмі Білого дому.

У четвер прессекретарка Байдена Карін Жан-П’єр заявила, що президент намагався висловити ширшу думку, коли описав Японію та Індію як «ксенофобські».

Читайте також: Прем’єр Японії закликав республіканців у Конгресі подолати «невпевненість у собі»

«Він говорив, що коли справа доходить до того, ким ми є як нація, ми є нацією іммігрантів, це закладено в нашій ДНК», — сказала вона журналістам на борту Air Force One.

Вона назвала американо-японські відносини «важливими» та «тривалими», які продовжуватимуться, незважаючи на коментар Байдена. Щодо того, чи буде президент робити подібні зауваження надалі, вона сказала: «Це залежить від президента».

Раніше  Байден назвав Японію, Росію та Китай «ксенофобними» під час інтерв’ю іспаномовній радіостанції в березні.

Японія вже давно переживає демографічну кризу з далекосяжними наслідками для робочої сили та економіки країни. Японія та інші країни Східної Азії переважно ухиляються від використання імміграції для підтримки свого населення.

Нещодавній візит прем’єр-міністра Японії Фуміо Кішіди до Вашингтона не лише дав змогу зробити висновок про формування нової реальності, в якій США та Японія стали, як вони самі визначили, «глобальними партнерами для майбутнього». Й не лише підтвердив припущення, що в Японії перемагає переконання: пацифізм має бути добре озброєний.
Аналітики з подивом зазначили, що не США звернулися із закликом до пацифістської Японії проявляти більше активності в міжнародних справах, а навпаки, глава уряду Японії звернувся з таким закликом до США.

Що це означає для нашої країни? Читайте в статті посла України в Японії Сергія Корсунського «Японія — Сполученим Штатам: Знову зробити Америку великою можна лише тоді, коли її визнають такою у світі».