UA / RU
Підтримати ZN.ua

Байден чи Трамп: як змінилася думка виборців після перших дебатів

Байден програв дебати, проте Трамп теж не отримав електорального зиску.

Американські виборці не змінили думки про свого фаворита на виборах президента у листопаді попри невдалий виступ чинного президента Джо Байдена на  дебатах.

Відповідно до опитування 538/Ipsos, Трамп став явним переможцем дебатів: 60% опитаних сказали, що Трамп виступив краще, тоді як лише 21% сказали, що кращим був Байден. Ще 19% відповіли, що не змогли визначитися із уподобаннями. 

Однак опитування щодо кандидата, якого вони планують підтримати у день голосування, засвідчили, що Байден втратив лише 1,6% потенційних голосів виборців. 46,7% опитаних виборців все ще готові проголосувати за нього.

Водночас, підтримка колишьного президента Дональда Трампа майже не змінилась: якщо до дебатів за нього планували голосувати 43,5% виборців, то після двобою кількість охочих зросла до 43,9%.

Як пишуть аналітики, можливо, це є відображення того факту, що, хоча Байден показав погані результати в четвер увечері, виборці також не були особливо вражені діями Трампа.

Перед дебатами 27% вірогідних виборців оцінювали психічну готовність Байдена як “добре” або “відмінно”, однак після дебатів цей рівень знизився до 20%. Найбільше падіння було зафіксовано серед респондентів-демократів: з 56% до дебатів до 42% після дебатів.

Натомість оцінки розумової здатності Трампа бути президентом практично не змінились: 39% до дебатів, 41% після дебатів.

Після дебатів демократи настільки панікують через невдалий виступ Байдена, що активно обговорюють його заміну у виборчому списку на іншого кандидата.

Як повідомляв канал CNN, дебати Джо Байдена з Дональдом Трампом переглянули 47,9 мільйона глядачів на телебаченні, що значно менше порівняно з першим поєдинком кандидатів під час президентської кампанії 2020 року. Тоді дебати дивилися 73 мільйони людей. 

Детальніше дебати та їхні наслідки проаналізував Олег Шамшур у статті “Дебати Байдена і Трампа: Білий доме, у вас проблема”.

У Білому домі, очевидно, виходять із того, що будь-яке рішення щодо запрошення України в НАТО суттєво посилить аргумент республіканця Дональда Трампа про "втягування Америки у третю світову". Про це у статті для ZN.UA "Саміт Байдена. Чому Україну не запросять до НАТО, а в Америці все ще бояться Путіна" пише Альона Гетьманчук.