UA / RU
Підтримати ZN.ua

На домені gov.ua вже рік працює сайт під скандальну містобудівну реформу, яку ще навіть не підписав Зеленський –"Чесно"

Журналісти пояснюють, що не так в ініціативі Кабміну щодо цього законопроєкту.

Під містобудівну реформу №5655, законопроєкт якої згідно з петицією має ветувати на вимогу громадян президент Володимир Зеленський, ще минулого року створено окремий сайт на домені gov.ua. Про це інформує рух "Чесно".

Журналісти наголошують, що окремий сайт для законопроєкту може дати можливість громадянам ознайомлюватися у доступному форматі з законотворчістю. Проте інформація на сайті має бути об’єктивною, а не компліментарною.

"Не можна всю критику від стейкхолдерів дати у розділ "міфи" і не дати можливості громадським організаціям, експертам дати тут свої зауваження і пояснення, а у розділ "Обговорення" не дати ЖОДНОГО критичного матеріалу. Бо це вже не обговорення і законотворчість з стейкхолдерами, а лобізм без права сторін дати свої позиції", - наголошують в "Чесно".

Журналісти направили запити в Мінцифри та Мінінфраструктури, щоб отримати пояснення щодо створення сайту ще не підписаної президентом реформи.  У Мінцифри пояснили, що не зобов’язані до своїх компетенцій володіти інформацією щодо якої зроблений запит.У Мінінфраструктури відповідді не надали.

Читайте також: Голова НАЗК розповів, як автори скандального законопроєкту №5655 не прибрали звідти антикорупційну норму

Більше того, депутатка Юлія Клименко ("Голос")  у якості експерименту звернулась до Кабміну з проханням зробити окремий сайт законопроєкту, який уже діє. Його вже підписав президент і стосується він компенсації за знищене під час війни нерухоме майно (№7198).  Однак досі відповіді від Кабміну не надійшло.

Як наголошують журналісти, ініціатива створення сайтів для обговорення законопроєктів могла би бути чудовою, якби не мала вибірковий характер.

Читайте також: Відхилений законопроєкт №8178-1 щодо зміни призначення сільгоспземель та скандальний №5655 є пазлами однієї схеми - експерт

"Такий підхід може бути просто чудовим для того, щоб всі законопроєкти до їхнього прийняття проходили етап публічних консультацій. Всі, без винятку. Тільки от, напевно, це не має бути сайт Кабміну. Це орган, який працює з прийнятими ініціативами (виконавча гілка влади). А Верховна Рада працює з тими ініціативами, які обговорюються і не підписані президентом (законодавча гілка влади). Із законодавчої гілки влади на виконавчу ініціатива може піти тільки після підпису президента. Але, схоже, війна серйозно трансформувала сприйняття балансу гілок влади і в деяких законотворців, і в деяких урядовців. І такі ігри дуже негативно можуть вплинути на наш імідж на міжнародній арені. А від цього залежить і наша обороноздатність, і відбудова", - пояснюють в "Чесно".

Як повідомляло ZN.UA, автори скандального законопроєкту №5655 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування сфери містобудівної діяльності» наголошують, що новий закон дозволить без корупції та автоматично отримати дозвіл на будівництво. Але ніхто не гарантує, що автоматичний дозвіл буде законним. Про маніпуляції нової реформи, завдяки яким відповідальність з корумпованих чиновників переклали на забудовників пише Георгій Могильний у статті «Розділяй і володарюй». Чому в битві за реформу містобудування стали ворогами села й міста».