UA / RU
Підтримати ZN.ua

Важливо знати: у яких випадках треба звертатися до психолога та психіатра

У МОЗ пояснили, чим відрізняються напрями діяльності цих фахівців.

Під час війни багато українців потребують психологічної допомоги. Важливо своєчасно звертатися до спеціалістів, щоб підтримувати своє психічне здоров'я. У пресслужбі Міністерства охорони здоров'я пояснили, коли треба звертатися до психолога, а у яких ситуаціях слід отримати консультацію у психіатра.

У чому різниця між психологічною та психіатричною допомогою

У МОЗ пояснили, що підтримка психічного здоров’я передбачає залучення різних спеціалістів на кожному з етапів втручання. При цьому освіта, методи і способи роботи цих спеціалістів – різні. Українці за Програмою медичних гарантій можуть отримати безкоштовно як психологічну, так і психіатричну допомогу.

Читайте також: Психологічна допомога: як відновитися після страшних новин

«Психологія вивчає розум, емоції та поведінку, когнітивні та соціальні фактори, які впливають на дії та реакції людини. Психологи застосовують різноманітні доказові методи і підходи, щоби допомогти людині пережити травматичні події, адаптуватися до змін, змінити відносини з близькими і покращити психічне здоров'я», – йдеться у повідомленні.

У відомстві підкреслили, що психіатрія є галуззю медицини, займається діагностикою та лікуванням психічних розладів. Лікар-психіатр розуміє, як біологічні чинники впливають на психічне здоровʼя людини, і може лікувати психічні захворювання за допомогою медикаментів, скеровувати на подальшу терапію, приймати рішення про госпіталізацію.

Коли треба йти до психолога

За психологічною допомогою слід звертатися, якщо людина:

У яких випадках необхідно звернутися до психіатра

Психіатр знадобиться, якщо людина:

Читайте також: «Доступні ліки»: як отримати препарати проти розладів психіки

Де можна отримати допомогу психолога або психіатра

Українці можуть обрати найближчий медзаклад, в якому можуть знайти потрібного спеціаліста. Це можна зробити в онлайн-режимі за посиланням.

Обравши заклад, можна звернутися до таких спеціалістів:

Можна також спочатку звернутися до свого сімейного лікаря. Він здійснить базовий скринінг і надасть базову психологічну допомогу, а за потреби скерує до потрібного вузького фахівця – психолога, психотерапевта чи психіатра.

Раніше ми писали, де переселенці можуть безкоштовно отримати психологічну допомогу.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!